10162019str

Podľa expertov je levická pôrodnica najlepšia v Nitrianskom kraji

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 19. júla 2019 - Health Policy Institute (HPI) v spolupráci s portálom www.rodinka.sk vyhodnotil najlepšie pôrodnice na Slovensku za uplynulý rok. Podľa expertného hodnotenia v projekte Sprievodca pôrodnicami je Pôrodnica Nemocnice Levice, člen skupiny AGEL najlepšia v Nitrianskom kraji.

Podľa expertov je levická pôrodnica najlepšia v Nitrianskom kraji
Helen Doron - Angličtina pre deti

Podľa portálu Rodinka.sk bola skladba indikátorov a metodika ich vyhodnocovania vypracovaná v spolupráci so Slovenskou gynekologicko-pôrodníckou spoločnosťou.

Pôrodnice boli rozdelené do štyroch kategórií, podľa úrovne neonatologickej starostlivosti pri pôrodnici. Zohľadnila sa tým odlišná náročnosť zdravotnej starostlivosti poskytovanej v rôznych zdravotníckych zariadeniach.

Na Slovensku sú nemocnice so štyrmi stupňami neonatologickej starostlivosti (I, II, III, III+) – podľa vybavenosti a teda schopnosti tohto zariadenia poskytnúť potrebnú pomoc novorodencom.

Najvyššiu úroveň starostlivosti poskytujú perinatologické centrá (úroveň starostlivosti III+), ktorých poslaním je koncentrovať v príslušných regiónoch závažné prípady tehotenských a neonatálnych komplikácií s cieľom zvýšiť kvalitu starostlivosti o tehotnú ženu, rodičku, šestonedieľku a jej novorodenca.

Na Slovensku je 6 perinatologických centier: UN Bratislava – Antolská, FNsP Nové Zámky, UN Martin, FNsP Banská Bystrica, FNsP Prešov a UNLP Košice – Trieda SNP.

Kompletné výsledky nájdete tu: https://tehotenstvo.rodinka.sk/vsetko-o-porodniciach/vsetko-o-sprievodcovi-porodnicami/sprievodca-porodnicami-2019/

Kolektív oddelenia gynekológie a pôrodníctva, ktorého súčasťou je aj novorodenecké oddelenie, si dôveru a odborné hodnotenie expertov veľmi váži.

"Sme veľmi radi, že výborná reputácia našej pôrodnice je ocenená nielen mamičkami, ale aj odborníkmi. Vážime si to a neustávame v snahe zvyšovať hodnotu našich služieb pre pacienta. Preto budúci rok plánujeme výrazné investície do oddelenia gynekológie a pôrodníctva s cieľom zvyšovať komfort pacientiek," uviedol MUDr. Anton Hanušín, MPH, riaditeľ Nemocnice Levice.

V roku 2018 sa v levickej pôrodnici narodilo 1200 detí. Prvé bábätko v roku 2019 prišlo na svet taktiež v Leviciach. Dievčatko s rekordným časom, narodilo sa len sekundu po polnoci, prišlo na svet s mierami 3000 gramov a 49 cm. Malej Tamarke pomáhal na svet primár oddelenia gynekológie a pôrodníctva MUDr. Gabriel Mančík, MBA.

Z nadštandardných služieb poskytuje levická nemocnica možnosť otca pri pôrode, bezbolestný pôrod v epidurálnej analgézii a výber pôrodníka. Zdravotnícke zariadenie ponúka i možnosť psychoprofylaktickej prípravy na pôrod pre mamičky a ich partnerov pod vedením pôrodnej sestry špecialistky.

Lekári v levickej pôrodnici v plnej miere podporujú bonding, čo je proces utvárania silného puta medzi matkou a dieťaťom. Ak je novorodenec v poriadku a bez komplikácií, matka môže byť so svojim dieťaťom nepretržite od prvej chvíle po pôrode. Rodičky majú k dispozícii aj laktačnú sestru, ktorá sa venuje len podpore dojčenia. Bábätká sa dokrmujú iba pri veľkom váhovom úbytku alebo pri nedostatku materského mlieka. Plne dojčených detí pri odchode z pôrodnice je približne 80 percent. Všetky rodičky dostávajú informačné materiály a s pôrodnicou môžu komunikovať tiež elektronicky.

Oddelenie gynekológie a pôrodníctva poskytuje komplexnú starostlivosť v tehotnosti, počas pôrodu, v šestonedelí a liečebno-preventívnu starostlivosť ženám s gynekologickými ochoreniami zo 160-tisícovej spádovej oblasti.

Skupina AGEL prevádzkuje na Slovenku Nemocnicu Levice, ktorá má podľa expertov najlepšiu pôrodnicu v roku 2018 v Nitrianskom kraji, Nemocnicu Košice-Šaca, ktorá sa so svojou pôrodnicou umiestnila ako najlepšia z pohľadu expertov v Košickom kraji a Nemocnicu Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku patriacu do pätice nemocníc s najmenším podielom cisárskych rezov za uplynulý rok 2018.

zdroj: www.rodinka.sk, zdroj a foto: Agel SK

Prečítajte si aj:

Youtube kanál Leviceonline.sk
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre