04232024uto

Policajti v Leviciach kontrolovali mladistvých na dodržiavanie verejného poriadku a zneužívanie alkoholu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 7. augusta 2023 - Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Leviciach na podklade vykonaných vlastných hliadkových činností v meste Levice a tiež na základe podnetov občanov mesta Levice uskutočnili policajnú akciu, bola zameraná na kontrolu dodržiavania verejného poriadku v centre mesta Levice a v neposlednom rade bola vykonaná aj kontrola dodržiavania zákona č. 219/1996 Z. z. o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov a o zriaďovaní a prevádzke protialkoholických záchytných izieb, a to v mestskom parku M. R. Štefánika, v hradnom parku a na pešej zóne v meste Levice. Ako informovala referentka špecialistka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Leviciach Monika Barnová, policajnú akciu realizovalivo večerných hodinách dňa 4.8.2023.

Policajti v Leviciach kontrolovali mladistvých na dodržiavanie verejného poriadku a zneužívanie alkoholu

Počas letných prázdnin, kedy idú školské povinnosti mladistvých bokom, je dôležité si pripomenúť, že podľa zákona č. 219/1996 Z. z., o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov a o zriaďovaní a prevádzke protialkoholických záchytných izieb, ktorý hovorí o tom, že maloletí (osoby do 15 rokov) a mladiství (osoby do 18 rokov) podľa § 2 ods. 2, písm. a) vyššie uvedeného zákona nesmú požívať alkoholické nápoje alebo iné návykové látky a podľa § 2 ods. 1, písm. a) tohto zákona je zakázané predávať alebo podávať alkoholické nápoje alebo inak umožňovať ich požívanie osobám mladším ako 18 rokov. "Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Leviciach v spolupráci s Mestskou políciou Levice a v spolupráci s oddelením sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately ÚPSVaR Levice, vykonali kontrolu požitia alkoholických nápojov mladistvými v meste Levice," priblížila Barnová.

ČLÁNOK POKRAČUJE NIŽŠIE ⇩

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Policajti v Leviciach kontrolovali mladistvých na dodržiavanie verejného poriadku a zneužívanie alkoholu

Až v piatich prípadoch ukázala dychová skúška pozitívny výsledok. "Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Leviciach bude aj naďalej pokračovať v kontrolách zameraných na dodržiavanie verejného poriadku v meste Levice a samozrejme aj s tým súvisiacim dodržiavaním zákona č. 219/1996 Z. z. o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov a o zriaďovaní a prevádzke protialkoholických záchytných izieb. Chráňme si zdravie a buďme zodpovední," uzavrela policajná referentka špecialistka.

zdroj a foto: OR PZ Levice

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre