04172024str

Žena z okresu Levice chcela poslať viac ako 16.000 Eur falošnému americkému vojakovi. Love story skončila v banke

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 17. marca 2023 - Šesťdesiatdva ročná žena z levického okresu si vo svojej mailovej pošte našla list od muža, ktorý sa predstavil ako vojak americkej armády, ktorý pôsobí ako pracovník OSN v Sýrii. Ich konverzácia trvala asi mesiac na dennej báze. Ako informovala policajná Facebook stránka Polícia SR - Nitriansky kraj, vzťah vrcholil v uplynulých dňoch, kedy „vojak“ poprosil ženu o finančnú pôžičku, ktorá by mu pomohla dostať sa zo služby v ozbrojených silách a následne by za ňou na Slovensko pricestoval.

Žena z okresu Levice chcela poslať viac ako 16.000 Eur falošnému americkému vojakovi. Love story skončila v banke

Žena neváhala ani chvíľu a keď dostala číslo účtu, išla do banky urobiť prevod. "Tu sa však stretla s profesionálmi a pracovníčka za bankovou prepážkou hneď podozrenie postúpila svojím kolegom, ktorí sa takýmito podvodmi zaoberajú. Tí zistili, že podozrivý účet je vedený v Bulharsku. Peniaze tak nepreviedli a privolali políciu," priblížila Polícia.

Vyšetrovateľka Policajného zboru začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin podvodu, spáchanom v štádiu pokusu. "Polícia upozorňuje, že počítačovo zruční podvodníci dokážu pôsobiť dôveryhodne a legenda „americký vojak na misii“ bola úspešne použitá už vo viacerých prípadoch. Poškodené ženy, ktoré naleteli, prišli o nemalé sumy. Odporúčame preto rozvážnosť na sociálnych sieťach a neposielať peniaze neznámym osobám," upozorňuje Polícia.

zdroj: Facebook Polícia SR - Nitriansky kraj, foto: freepik.com

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre