04202024sob

V Kalinčiakove zachraňovali topiaceho sa muža, strhol ho silný prúd potoka Sikenica

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

KALINČIAKOVO 13. januára 2023 - V Kalinčiakove zachraňovali topiaceho sa muža, strhol ho silný prúd potoka Sikenica. Informuje o tom primátor mesta Levice Ján Krtík na svojej Facebook stránke.

V Kalinčiakove zachraňovali topiaceho sa muža, strhol ho silný prúd potoka Sikenica

Dlhotrvajúci dážď v minulých spôsobil komplikácie na viacerých vodných tokoch. "Najzložitejšia situácia bola u nás asi na Sikenici, o čom som sa presvedčil osobne najskôr v Kalinčiakove a potom i v Horši. V Kalinčiakove som bol aj na začiatku zásahu, ktorý napokon skončil záchranou života," približuje primátor.

V utorok popoludní operačný príslušník levickej Mestskej polície (MsP) prijal hlásenie občianky o tom, že asi 200 metrov pod mostom v Kalinčiakove počuť volanie o pomoc. "Hliadka MsP po príchode na miesto zistila, že uprostred toku o pomoc volá muž, ktorého strhol silný prúd a z posledných síl sa držal konárov v koryte. Na jeho záchranu boli privolaní hasiči, policajti, záchranári z rýchlej zdravotnej pomoci. Napriek komplikáciám sa podarilo podchladeného muža zachrániť a odviezť do nemocnice. Nebol zranený a ešte v ten večer sa mohol vrátiť domov. Všetkým, ktorí zachraňujú životy, zdravie i hodnoty chcem vyjadriť úctu. Ďakujeme, že Vás máme," dodal Krtík.

zdroj: Facebook Ján Krtík, foto: Facebook Jaro Gainer Gál

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre