07022020štv

Základný cieľ organizátorov petície proti nástupu nového riaditeľa Tekovského múzea splnený

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 5. júna 2020 - Základný cieľ organizátorov petície proti nástupu nového riaditeľa Tekovského múzea je splnený. Podarilo sa im zmobilizovať už vyše 1000 ľudí, ktorí sa podpísali pod túto elektronickú petíciu, čím splnili podmienku, aby sa ňou poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) zaoberali.

Základný cieľ organizátorov petície proti nástupu nového riaditeľa Tekovského múzea splnený

Skupina sympatizantov Tekovského múzea a Hradu okolo iniciátora petície Dušana Petra dnes odoslala Žiadosť o prijatie u predsedu NSK Milana Belicu za účelom odovzdania petičných hárkov. "Za necelé dva týždne od spustenia Petície proti nástupu nového riaditeľa do Tekovského múzea sa zmobilizovalo vyše 1000 občanov Levíc, Tekova a z ostatných končín Slovenska. Je to protest proti tomu, ako boli v októbri naraz odvolaní všetci 14 štatutári kultúrnych ustanovizní Nitrianskeho kraja. Neboli uvedené žiadne ich porušenia nariadení. Na ich miesta nám boli poslancami NSK v Nitre zvolení iní nominanti. Jeden z nich je Roman Hradecký, ktorý bol nedávno prepustený z pozície riaditeľa Stredoslovenského múzea za závažné porušovanie všeobecne záväzných nariadení. Táto osoba mala nahradiť doterajšieho riaditeľa Jána Dana, ktorý verne spravuje Tekovské múzeum 21 rokov," priblížil iniciátor petície.

Buďchlap.sk - štýlové pánske oblečenie a doplnky
Fasardiofficial.sk - šaty na každú príležitosť pre dámy a slečny
Základný cieľ organizátorov petície proti nástupu nového riaditeľa Tekovského múzea splnený

Podľa Petra by voči takémuto rozhodnutiu zostať ľahostajným bola zrada slušnosti, pravde a spravodlivosti. "Pripravujeme sa osobne zaniesť Petíciu a vysvetliť dôvody vzniku pred poslancami, ktorí by mali zastávať vysoké morálne kvality. Mali by zastávať potreby občanov, ktorými boli pred časom zvolení. Týmto Vás ešte pozývam, aby ste sa pridali k Petícií a tak vyjadrili svoj postoj k ukrivdeným a postavili sa zlu na odpor! Veľmi ďakujeme za každého jedného z Vás, ktorý ste venovali svoj čas a pozornosť Petícií, spravili pár klikov a drak musí spoločnými silami padnúť," dodal Dušan Peter.

Petícia proti nástupu nového riaditeľa Tekovského múzea v Leviciach hovorí:

"My týmto vyjadrujeme nesúhlas, aby do Levíc prišiel nový riaditeľ Tekovského múzea pán Roman Hradecký. Dôvody prečo je pre nás neprijateľný sú:

- nepochádza z nášho regiónu, pracoval a žije v Banskej Bystrici
- ekonomické machinácie na predchádzajúcom poste riaditeľa Stredoslovenského múzea, pre ktoré bol odvolaný: https://www.bystricoviny.sk/spravy/krajski-poslanci-odvolali-riaditela-stredoslovenskeho-muzea/
- jeho politická história nezlúčiteľná s modernými demokratickými hodnotami
- prinesie takáto osoba elán, nové nápady a ich realizáciu pre rozvoj Tekovského múzea, rekonštrukciu nášho Levického hradu pred koncom svojho aktívneho pracovného života?
- My Levičania, nemáme medzi sebou vhodnejšieho KANDIDÁTA NA NÁŠ LEVICKÝ HRAD?
- Peticiou tiež žiadame poslancov NSK, opakovať voľby na vymenovanie štatutára Tekovského múzea v Leviciach.
PhDr. Roman Hradecký na Levický hrad NEPATRÍ!!!"

Petícia sa nachádza na tomto linku: https://www.peticie.com/peticia_proti_nastupu_noveho_riaditea_tekovske_ho_muzea_v_lrviciach

zdroj: Leviceonline.sk, foto: archív Dušana Petra

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Podporte projekt celoregionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT

Prečítajte si:

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre