04232024uto

Obyvatelia Levíc sa búria, vypísali petíciu proti nástupu nového riaditeľa Tekovského múzea

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 27. mája 2020 - Obyvatelia Levíc sa búria proti nástupu novozvoleného riaditeľa Tekovského múzea v Leviciach Romana Hradeckého. Vypísali petíciu proti jeho nástupu, momentálne má 311 podpisov. Pripomíname, že na to, aby sa poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja petíciou zaoberali, musí mať minimálne 1000 podpisov.

Obyvatelia Levíc sa búria, vypísali petíciu proti nástupu nového riaditeľa Tekovského múzea

Iniciátora petície Dušana Petra táto téma trápi. "Nápad  Petície vznikol v nedeľu ráno na modlitebnom stretnutí s mojimi priateľmi.Nechceme ostať ľahostajní k situáciám v našom meste. Čo robiť, ak sa dejú veci, ktoré majú ďaleko od zdravého sedliackeho rozumu? Dá sa o tom debatovať pri pive, alebo urobiť protestný pochod na verejnosti, či kliknúť na internet a zmobilizovať obyvateľov, ktorým záleží na meste, kde žijeme k petícii. Alebo zostaneme po uprataní bytu, pivnice domu, dvora, garáže... spokojní, že sme využili čas voľna a to kto sa medzitým dostal do funkcie ma nezaujíma? Naša ľahostajnosť a pasivita vo veciach verejných je choroba, ktorej liečbu draho platíme my. Necháme si, aby Tekovské múzeum a Levický Hrad spravoval človek, ktorý nie jez nášho regiónu? Aký môže mať vzťah k nášmu životnému priestoru, keď žije v Banskej Bystrici? O jeho pracovných zlyhaniach už písali kontrolné úrady. Aby sa stav zmenil k lepšiemu, tak konáme na modlitbe, v práci aj petícií," priblížil Peter.

Podľa jeho slov by sa táto petícia dala prirovnať ku včelám. "Aj včielky si strážia svoj vchod do úľa pred škodcami, ktorý idú rabovať ich zásoby medu, ktoré si usilovne zadovážili. Silnejší napadá slabšieho, no my sme silní a prinesieme aj osobné obete. I včielka útočníka pichne a potom sama zahynie," dodal.

Petícia proti nástupu nového riaditeľa Tekovského múzea v Leviciach hovorí:

"My týmto vyjadrujeme nesúhlas, aby do Levíc prišiel nový riaditeľ Tekovského múzea pán Roman Hradecký. Dôvody prečo je pre nás neprijateľný sú:

- nepochádza z nášho regiónu, pracoval a žije v Banskej Bystrici
- ekonomické machinácie na predchádzajúcom poste riaditeľa Stredoslovenského múzea, pre ktoré bol odvolaný: https://www.bystricoviny.sk/spravy/krajski-poslanci-odvolali-riaditela-stredoslovenskeho-muzea/
- jeho politická história nezlúčiteľná s modernými demokratickými hodnotami
- prinesie takáto osoba elán, nové nápady a ich realizáciu pre rozvoj Tekovského múzea, rekonštrukciu nášho Levického hradu pred koncom svojho aktívneho pracovného života?
- My Levičania, nemáme medzi sebou vhodnejšieho KANDIDÁTA NA NÁŠ LEVICKÝ HRAD?
- Peticiou tiež žiadame poslancov NSK, opakovať voľby na vymenovanie štatutára Tekovského múzea v Leviciach.
PhDr. Roman Hradecký na Levický hrad NEPATRÍ!!!"

Petícia sa nachádza na tomto linku: https://www.peticie.com/peticia_proti_nastupu_noveho_riaditea_tekovske_ho_muzea_v_lrviciach

zdroj: Leviceonline.sk, foto: Tekovské múzeum v Leviciach

Dámske a pánske plavky leto 2020
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Podporte projekt celoregionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT

Prečítajte si:

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre