05282024uto

Boney M darovali deťom zážitok v Objatí tónov + fotografie a video

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 8. februára 2016 - V nedeľu 31. januára 2016 sa v Športovej hale v Leviciach uskutočnil 6. ročník benefičného koncertu Objatie tónov pre osoby a deti s mentálnym a zdravotným postihnutím z Domovov sociálnych služieb usporiadaný organizátormi Občianskym združení Ostrov z Levíc zdravotne postihnutých ľudí a Občianskym združením Milan Štefánik.

Boney M darovali deťom zážitok v Objatí tónov + fotografie a video

Vystúpili legendárna skupina Boney M s líderkou Maizie Williams, kapela Korben Dallas, P U Ľ S Poddukelský umelecký ľudový súbor, Zumba s Gabikou a moderátor "Sajfa".

"Písať článok po skončení benefičného koncertu Objatie tónov je každý rok veľmi ťažké. Ale písanie po 6. ročníku je úplne najťažšie. Vniesť atmosféru a pocity z koncertu, sa slovami ani nedá vyjadriť. Gradácia celého koncertu bola nesmierna." s úľavou popisuje nadšenie organizátorka Lenka Udvardy-Liptáková z OZ Ostrov.

Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.
Hneď na úvod do rytmov hudby vniesla všetkých Gabika so svojimi „zumbáčkami“. Zaplnila halu tancujúcimi klientmi zo zariadení z celého Nitrianskeho kraja a aj spoza jeho hraníc. Po nej vystúpila hudobná skupina z Bratislavy KORBEN DALAS. Vystupovali naozaj profesionálne, uvoľnene a so záujmom o počúvajúcich. Predstavili svoje známe piesne "Otec, Beh a Sen“, ktoré svojím výkonom pritiahli na plochu plno ľudí. To, že všetci účinkujúci vystupovali bez nároku na honorár, nebolo poznať na tejto skupine, ani na ďalších.

Boney M darovali deťom zážitok v Objatí tónov + fotografie a video

Hneď po nich vtancoval na pódium Poddukelský umelecký ľudový súbor PUĽS z Prešova. Roztancoval a rozospieval aj tých, ktorí dovtedy sedeli. Zaplavili halu krásnymi pestrými krojmi, tancovali a spievali s plným nasadením. Predviedli tance a piesne z ich rodného kraja.

LeviceUbytovanie.sk - Predpredaj zrekonštruovaných 1. - 4. izbových bytov na Kyjevskej ul. 7 v Leviciach.
Koncert vyvrcholil príchodom svetoznámej kapely BONEY M Maizie Wiiliams. Hala burácala nie len spevom úžasnej speváčky Maizie Villiams, ale aj spevom všetkých v hale. Pripravili si najznámejšie hity "Rivers of Babylon, Daddy coll a Rasputin", ktoré si žiadajú množstvo fyzickej energie, ale počas celého vystúpenia spievali naplno, tancovali a tým vtiahli do vystúpenia každého v hale. Vystúpenie nenechalo chladným snáď nikoho. Všetci tancovali, skákali, spievali. Úžasné bolo, že nemali žiadny odstup, zúčastnených vťahovali do vystúpenia, mnohí si odniesli zážitok, že sa mohli dotknúť týchto hviezd.
"Cítila som sa tu vynikajúco a zažili sme skvelé chvíle. Ďakujeme za pozvanie na Objatie tónov," nadšene popísala dojmy z koncertu líderka Boney M Maizie Williams. Po vystúpení trpezlivo podpisovali platne, fotografie, pamätníčky aj s venovaním. Nikomu sa ani nesnívalo, že túto legendu uvidí naživo. Ako povedala za organizátorov Beáta Miškovičová: "Najťažšie na celej organizácii koncertu bolo presvedčiť ľudí, že naozaj vystúpi originál BONEY M, čo mnohí neverili až do poslednej chvíle."

Boney M darovali deťom zážitok v Objatí tónov + fotografie a video

Úžasné na celej akcii bolo to, že sa tu stretli ľudia s postihom aj bez postihnutia, ale silná atmosféra zmysluplného podujatia ich pospájala navzájom a nakoniec vôbec nebolo vidieť rozdiely. Všetci účinkujúci sa počas koncertu aj po ňom fotili s účastníkmi koncertu, dávali autogramiády, skrátka vládla tu priateľská atmosféra medzi účinkujúcimi a medzi návštevníkmi koncertu. Ako povedala Lenka Udvardy-Liptáková za občianske združenie Ostrov: "Hudba nepozná hraníc, nepozná rozdiely, je určená pre všetkých, všetci tancovali a spievali bez rozdielu a to je práve naplnením zmyslu benefičných koncertov určených pre ťažko zdravotne postihnutých a to je tá integrácia v pravom slova zmysle."
Boney M darovali deťom zážitok v Objatí tónov + fotografie a video

Okrem toho boli pre všetkých pripravené tvorivé dielne, kde si mohli vyskúšať rôzne techniky – pletenie z papiera, prácu s hlinou a modelovacou hmotou, pletenie z pedigu, výrobu látkových ozdôb, výrobu predmetov z drôtika, enkaustiku – maľovanie horúcim voskom.

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...
Celý koncert profesionálne dopĺňal moderátor koncertu SAJFA. Tým, že je známy z rádia, z televízie, mnohí sa tešili práve na neho. A nesklamal. Jednak ten koncert mal plynulý priebeh, dal ho do jedného celku, neboli tzv. hluché miesta. Pôsobil profesionálne, ľudsky, so záujmom a to vnímajú ľudia s postihnutím oveľa citlivejšie. Práve tým oslovil ich, ale aj rodičov detí s postihnutím aj širokú verejnosť. Pre organizátorov ale veľa času na precítenie týchto zážitkov neostáva. Ako povedal organizátor podujatia Milan Štefánik: "Pre nás je tento koncert už minulosť a od zajtra začíname pripravovať ďalší ročník."

Mgr. Ervín Szalma - učiteľ - kandidát na poslanca Národnej rady Slovenskej republiky - voľte č. 20, krúžkujte č. 73
Veľké poďakovanie účinkujúcim, dobrovoľníkom a sponzorom, ktorí prispievajú na realizáciu koncertu a prispievajú na občerstvenie pre prijímateľov sociálnych služieb rôznych zariadení. Vďaka ich pomoci sa podaril nádherný zážitok deťom s hendikepom podarovať.

Ako to vyzeralo na podujatí, si môžete pozrieť v našom videu aj s rozhovormi so všetkými protagonistami podujatia:

Z podujatia sme pripravili aj rozsiahli fotoreportáž, ktorú nájdete na Facebook stránke Leviceonline.sk TU.

Text: Lenka Udvardy-Liptáková a Milan Štefánik, fotografie a video: Andrej Budai - foto - video služby, www.leviceonline.sk

POZRITE SI TIEŽ:

- Čarovné tóny hudby a pestré farby tanca objímali v Leviciach detské srdiečka

- Richard Müller v Leviciach na Objatí tónov 2014 ponúkal svoje srdce + fotografie a video

- Tretí ročník benefičného koncertu Objatie tónov plné hviezd + video a fotografie

- Objatie tónov 2012 - 2. ročník benefičného podujatia plný hviezd

- Videoreportáž z benefičného podujatia Objatie tónov

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre