02232024pia

Levice - avíza a pozvánky, oznamy o akciách a podujatiach

V júni by mal Levický hrad, hradné nádvorie a park ožiť Levickými hradnými slávnosťami (foto + video)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 8 . februára 2021 - V júni by mal Levický hrad, hradné nádvorie a park ožiť Levickými hradnými slávnosťami (LHS). Ako informuje Levická informačná agentúra (LIA), LHS sú tento rok naplánované na 12.6.2021.

V júni by mal Levický hrad, hradné nádvorie a park ožiť Levickými hradnými slávnosťami

Ako po iné roky, aj tento rok má LHS organizovať Mestské kultúrne stredisko Levice spolu s partnermi. "Veríme, že nám to epidemická situácia dovolí a 12.6.2021 Vás budeme môcť privítať v areáli Levického hradu a hradného nádvoria. Milovníci histórie sa môžu tešiť na program, zameraný na historickú udalosť, príležitostné trhy a bohatý sprievodný program. Záujemcovia o predaj na príležitostných trhoch sa môžu prihlasovať zaslaním prihlášky a príloh, ktoré nájdete na stránke: www.lialevice.sk/online," informuje LIA.

Pozrite si video z LHS 2016 tu:

V hlavnom programe LHS by návštevníci mali niekoľkrát denne možnosť vidieť historický program v podaní Spoločnosti veselých šermiarov Cassanova z Banskej Bystrice, každý rok zameraný na historickú udalosť. "V minulosti boli na LHS spracované témy ako Dobýjanie Levického hradu, Festival hier a historického šermu, Janičiarsky tábor – výcvik, boj a život janičiara, Rytierske súboje, Historická bitka pri Leviciach, Šeba - Levická biela pani (spracovaná povesť), Biele husi (spracovaná povesť), V padli Turci do Tekova, Turci na Levickom hrade. O programe LHS 2021 Vás budeme informovať," dodáva LIA.

Sprievodnou akciou LHS sú aj remeselnícke trhy. Záujemcovia o predaj na príležitostných trhoch nájdu bližšie informácie o tom, ako sa prihlásiť a o potrebných náležitostiach k prihláške TU. "Každý rok podvečer sa návštevníci LHS môžu tešiť na koncert známej hudobnej skupiny. Záver podujatia bude už tradične patriť ohňovej show a ohňostroju. Príďte sa zabaviť, vychutnať si zákutia hradu, hradného parku, nasať dobovú atmosféru a užiť si deň v dominante Levíc," uzatvára LIA.

zdroj: LIA, foto: Leviceonline.sk

Prečítajte si aj:

Pozrite si video z LHS 2015 tu:

Pozrite si video z LHS 2013 tu:

Pozrite si video z LHS 2012 tu:

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre