02232020ned

Víťazom 6. ročníka Levickej florbalovej ligy tím Dobre no

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 7. apríla 2019 - Ani sme sa nenazdali a sobota 6. apríla nám definitívne ukončila 6. ročník Levickej florbalovej ligy. Tento rok sme boli svedkom pomerne veľkej zmeny oproti minulým ročníkom, keď sa súboj o 3. miesto a aj samotné finále hrali len na jeden zápas. Sklamaní sme však nezostali.

Víťazom 6. ročníka Levickej florbalovej ligy tím Dobre no

Napriek tomu, že týchto súbojov sa zúčastnili tri v podstate nové tímy, oba zápasy boli vyrovnané, dramatické a na vysokej hernej úrovni. Dokonca, veľkým prekvapením celej sezóny sú Arch Enemies, ktorí si vo svojom premiérovom ročníku nakoniec peknou hrou vybojovali bronz. Tu máme zrejme posledné spovede účastníkov tohtoročného finálového kola:

ZÁPAS O 3. MIESTO: Arch Enemies – Vlci 6:5 po nájazdoch

Adam Jánoška, Arch Enemies:
Čo rozhodlo o vašom víťazstve nad Vlkmi?
-Rozhodlo viacero faktorov. Súper prišiel v malom počte, pri samostatných nájazdoch sme si udržali chladnejšie hlavy a, hlavne, nenechali sme sa vylúčiť.

Ktorého hráča by si v tomto zápase označil ako kľúčového a prečo?
-Kľúčový hráč bol pre mňa jednoznačne J. Tokár, o čom hovorí aj jeho počet bodov v play-off.

Ako hodnotíš výkony tímu z pohľadu celej sezóny?
-Zo začiatku sme sa dosť trápili, no potom sme začali vyhrávať dôležité zápasy a som rád, že sme to dokázali dotiahnuť takto ďaleko.

Michal Lehocký, Vlci:
Čo rozhodlo o vašej prehre? Čo by si teraz urobil v zápase inak?
-V prvom rade by som chcel zablahoželať hráčom Arch Enemies k zisku bronzových medailí. Myslím, že v zápase rozhodla širšia rotácia hráčov na strane súpera. My sme, naopak, záver základnej časti a takmer celé play-off odohrali v oklieštenej zostave, na čo sa však nechcem vyhovárať. Musíme sa z toho poučiť.

Ako by si celkovo zhodnotil práve skončenú sezónu?
-Svojím hráčom ďakujem za celú sezónu. Bolo pre mňa radosťou s nimi hrať. Predvádzali sme atraktívny florbal a verím, že sme v LFL ešte nepovedali posledné slovo.

Víťazom 6. ročníka Levickej florbalovej ligy tím Dobre no

FINÁLE: Dobre no – weKings 6:2

Tado Fazekaš, Dobre no:
Čo rozhodlo o vašom titule?
-To, že sa nám darí na základe našej kolektívnej súhry, spomíname často, ale dnes to musím len opäť potvrdiť. Hrali sme naozaj tímovo. Navzájom sme sa povzbudzovali, zastupovali si povinnosti na ihrisku, snažili sa tvoriť hru a hlavne si to užívali. Myslím, že z našej strany práve toto rozhodlo. Taktiež sme si dávali záležať, aby sme poctivo preberali a dostupovali hráčov, a tak minimalizovali ich streľbu. Dovolím si tvrdiť, že sa nám to darilo. A strely, ktoré prešli cez obranu, náš brankár kvalitným výkonom dokázal pochytať. A potom, samozrejme, atmosféra, ktorá nás hnala dopredu. Tá bola fanúšikmi vytvorená super!

Po prvých kolách sezóny sa hovorilo, že vraj vaša forma z iných ročníkov pokulháva. Mal si ten pocit aj ty?
-Áno, naše výkony neboli až také, ako by sme možno chceli. Hlavne druhú polovicu základnej časti. Viaceré zápasy nám vôbec nevyšli. Veľmi sme chceli, no nešlo to. Ako povedal aj jeden z našich: „Po základnej časti by som na nás nedal ani 5 korún.“ No v play-off sme si to užívali.

<div style=
" />

Čo hovoríte na hru vášho finálového súpera - v čom boli jeho slabiny a naopak, v čom bol na 100 % pripravený?
-WeKings hrajú pekný florbal. Spomedzi všetkých tímov v lige hrajú asi najviac „florbalovo“. Hrajú kombinačne a viacerí z nich majú veľmi dobrú strelu, a tak to bolo aj v tomto zápase. Striel možno nemali až tak veľa, ale tie, ktoré im vyšli, boli naozaj dobré. Kombinovať sa im podľa mňa nedarilo tak, ako si to predstavovali. Bol to ale kvalitný zápas, v oboch tímoch sme boli dobre naladení.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika Zľavaonline.sk - paleta najlepších zliav Sexland.sk - všetko pre Vaše potešenie

Ako hodnotíte tento ročník z pohľadu kvality tímov?
-Myslím, že tento ročník LFL bol najvydarenejším a najvyrovnanejším. Super bolo to, že sa prihlásil veľký počet tímom. Viacero tímov ma veľmi milo prekvapilo, niektoré možno trochu sklamali. Kvalita ligy a tímov išla určite hore. Už teraz sa teším na ďalšiu sezónu.

Matej Kvočka, weKings:
Čo rozhodlo o vašej prehre? Čo by si teraz urobil v zápase inak?
-Zápas začal v naozaj rýchlom tempe, hralo sa z jednej strany na druhú a nám sa podarilo dať prvý gól. Potom sme si však nedokázali vypracovať žiadnu poriadnu šancu, a keď sme sa dostali k nejakej strele, brankár to všetko pochytal. My sme, naopak, urobili pár chýb, ktoré súper dokázal potrestať. Veľkou chybou bolo aj to, že sme nevyužili ani jednu presilovku, dokonca sme nepremenili ani trestné strieľanie.

<div style=
" />

Kto bol vo vašom tíme počas play-off kľúčovým hráčom a prečo?
-Kľúčového hráča sme asi nemali. Hrali sme pekne tímovo a každý jeden z nás urobil maximum preto, aby sme uspel.

Čo hovoríte na hru vášho finálového súpera - v čom boli jeho slabiny a naopak, v čom bol 100 % pripravený?
-Súper bol na nás veľmi dobre pripravený. Dobre no hrali pekný, takticky vyšperkovaný florbal. Keby som ich tréner, neviem, či by som im mal čo vyčítať. Možno jedine to, že taktiež ako my, nevyužívali presilové hry. Najmä tú 5-minútovú.

Ako by ste celkovo hodnotili práve skončenú sezónu?
-Pred sezónou sme nevedeli, ako to celé dopadne. Na poslednú chvíľu sme skladali tím, dokonca ešte aj v polovici sezóny sme dopisovali hráčov na súpisku. Myslím, že nám verilo málo ľudí, no aj napriek "horšej" psychike, ktorá nám bola v niektorých momentoch sezóny vyčítaná, sme to dotiahli až do finále. Za celú sezónu sme prehrali len tri zápasy, z toho jeden po nájazdoch. Po zápase nás to trošku mrzelo, keďže sme boli tak blízko k titulu. Teší ma ale, že sme sa s viacerými chalanmi, ktorí hrali prvý rok florbal, dostali až na 2. miesto tabuľky. Na záver by som ešte poďakoval organizátorom za jednoznačne najlepšiu sezónu v histórii ligy a držím im palce aj do budúcnosti. Gratulujem aj súperovi za skvelé finále, zápas vyhral ten lepší.

Na záver sezóny sme rozdali aj niekoľko individuálnych ocenení:

Najproduktívnejší hráč základnej časti: Rasťo Mištík, Danfoss Red Stars (47 bodov)
Najlepší strelec základnej časti: Libor Kmeť, Vlci (37 gólov)
Najlepší nahrávač základnej časti: Matej Kvočka, weKings (22 asistencií)
Najproduktívnejší hráč play-off: Jakub Tokár, Arch Enemies (18 bodov)
Najlepší strelec play-off: Jakub Tokár, Arch Enemies (13 gólov)
Najlepší nahrávač play-off: Zdeno Palonder ml., Vlci (6 asistencií)
MVP hráč finálového zápasu: Miro Suchánsky, Dobre no

Tohtoročná LFL bola zaujímavá pre viacero aspektov. Zmenou herného systému a priestorov sa nám výrazne zvýšil počet zúčastnených tímov, hráčov, počet odohraných zápasov, ale aj gólov. V tejto sezóne sme mali, premiérovo, dve skupiny a 10 tímov, v ktorých do zápasov zasiahlo až neuveriteľných 152 hráčov. Boli sme svedkami 10 kôl základnej časti a 4 kôl play-off, v ktorých sa odohralo spolu 77 zápasov. Celkovo sa podarilo našim hráčom nastrieľať až 961 gólov, čo je takmer 13 gólov na zápas. Zaujímavým paradoxom je tiež fakt, že hráč, ktorý za celú históriu ligy bezkonkurenčne vedie prvú priečku v trestoch, je aktuálne najlepším strelcom a tiež celkovým najproduktívnejším hráčom play-off. A takto by sme mohli pokračovať pokojne ďalej.

Na záver nám už ostáva len poďakovať všetkým našim priaznivcom a všetkým tým, ktorí nám celú sezónu pomáhali a podporovali nás, pretože bez vás by to nebolo to „pravé orechové“. Dúfame, že si už skladáte tímy do ďalšieho ročníka. :)

Článok: Redakcia LFL, foto: Bianka Zsigmondová

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre