03312020uto
DREVEX Zlaté Moravce - stavebné rezivo

Poznáme štvrťfinálové dvojice Levickej florbalovej ligy

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 25. februára 2019 - Po vyše mesačnej prestávke Levická florbalová liga (LFL) odohrala v sobotu 23.2.2019 dlho očakávané osemfinále play-off. Ako tradične, postupujúcich sme poprosili, aby zhodnotili zápas a tiež sme zisťovali, ako vidia svojho štvrťfinálového súpera. Tímy, ktorých vystúpenie v tohtoročnej LFL končí, sme tiež poprosili, aby zhodnotili svoj osemfinálový zápas, a aby zhodnotili svoje účinkovanie v tejto sezóne.

Poznáme štvrťfinálové dvojice Levickej florbalovej ligy

Šahy Flamingos – Vlci 4:15

Ricardo Bolemant (Šahy Flamingos): Ako skoro vždy, opäť sme dali prvý gól my. Celkovo bola 1. tretina asi najlepšia, no nevedeli sme si ustrážiť priestor pred naším bránkoviskom. Za stavu 4:2 to ešte nevyzeralo až tak jednoznačne, no potom prišli zbytočné vylúčenia, ktoré posunuli Vlkov vpred. Myslím, že každý hráč si dnes dobre zahral a dal zo seba všetko.
Tak, ako nováčik sme chceli hlavne postúpiť do štvrťfinále, nepodarilo sa. Odohrali sme zopár veľmi tesných zápasov, o gól, či dva, škoda ich. Ako tím sme sa za ten čas lepšie spoznali, zohrali, a zápasy sme si užili. Určite chceme ísť aj do ďalšej sezóny, už s novými oporami, ako-tak oťukaní a hrať lepšie výsledky.

Róbert Šebeštyén (Vlci): Zápas hodnotím pozitívne z našej strany, až na úvodný gól, keďže sme si povedali, že ho musíme streliť my. Našťastie sme sa rýchlo otriasli a začali kontrolovať hru aj napriek nepríjemnému súperovi, ktorý nás už potrápil.
Súper B4 postúpil, ako som aj očakával. Osobne sa na tento zápas teším, keďže som tam odohral super roky a viem, že je to kvalitný technický tím na skvelej úrovni, aj keď mierne pozmenený.

B4 – Da bum tss 20:7

Marek Marko (B4): Tak, ako väčšina ľudí, som aj ja očakával vyrovnaný zápas. Veľmi nám pomohol fakt, že súper prišiel znova značne oslabený, a tak sme na hokejkách nemali až taký tlak. Od začiatku sme si hrali svoju hru a súper sa len veľmi ťažko dostával do vyložených šancí. Trochu ma mrzí, že sme pred koncom zápasu inkasovali zopár zbytočných gólov, ale koniec koncov, sme vo štvrťfinále. Tam narazíme na Vlkov, ktorí sú pre mňa ašpirantmi na medailové pozície, no určite do zápasov nastúpime s cieľom vyhrať ich. Štvrťfinále sa hrá na dva víťazné zápasy, takže stať sa môže ešte čokoľvek.

Roman Taldík (Da bum tss): Zápas nevyšiel podľa našich predstáv, za čo môže hlavne nedostatočná účasť. V zápase sme mali veľa šancí, ktoré sme nepremenili, a boli sme za to okamžite potrestaní. Chlapci v obrane s tým už nevedeli veľa urobiť. Naše pôsobenie túto sezónu bolo ako na horskej dráhe. Favoritov sme často potrápili a porazili sme tímy ako weKings či B4, a so slabšími sme prehrávali. Opäť by som chcel zdôrazniť našu zlú dochádzku počas celej ligy. Mne osobne sa liga zapáčila. Je to môj 1. ročník v LFL a myslím, že ako odrazový mostík niekam ďalej to môže byť. Každopádne ďakujem vedeniu LFL za super organizáciu a správne riešenie sporných momentov. Palec hore pre vás!

Danfoss Red Stars – Sharks 9:4

Rastislav Mištík (Danfoss Red Stars): Na dnešný zápas proti Sharks sme sa pripravili hlavne takticky, lebo naposledy sme s týmto súperom uhrali remízu, a tak sme si povedali, čo musíme zmeniť a hlavne makať celý zápas až do konca. Hneď v úvode bolo vidieť, že máme prevahu hernú aj kvalitatívnu. Zápas hodnotím pozitívne. Kontrolovali sme ho v podstate bez problémov, až na pár individuálnych chýb. Je ale potrebné uznať, že Sharks hrali veľmi dobre. Dokázali nás zatlačiť a streliť pár gólov, no nestačilo im to, takže klobúk dolu aj pred súperom. Tešíme sa opakované „moravecké derby“ a aspoň to bude mať ten správny náboj.

Alan Šimkovič (Sharks): Danfoss dnes ukázal opäť svoju silu a je jasné, že majú veľkú chuť obhájiť titul. Už v 1. minúte sme inkasovali prvý gól, no to nás neodradilo a držali sme s majstrom krok. Vytvorili sme si množstvo gólových príležitostí, ale nedokázali sme ich premeniť, čoho súper využil a rýchlymi protiútokmi sa dostal do pohodlného vedenia. I keď sa nám podarilo náskok znižovať, po "nešťastnom vylúčení" a následnej oslabovke sme opäť inkasovali. Tým pádom sme museli až príliš otvoriť hru, čo sa nám vypomstilo, a nakoniec to viedlo k celkovej prehre.
Tento ročník ligy bol pre nás ako na horskej dráhe, mali sme až priveľmi nevyrovnané výkony, čo viedlo k dnešnému vypadnutiu. No načerpali sme množstvo skúseností a snáď sa poučíme z chýb. Som ale rád, že som si opäť mohol zahrať po viac ako 10 rokoch s chalanmi v spoločnom tíme.

ZSNS – Arch Enemies 7:8

Tomáš Belák (ZSNS): Zápas bol napínavý, extrémne bojovný a verím, že aj divácky atraktívny. Hra sa prelievala zo strany na stranu, a takisto aj dominancia v zápase. Tým pádom bol zápas len o detailoch a my sme, žiaľ, boli tí smutnejší. Každopádne musím za seba a chalanov povedať, že aj napriek tomu, že polovica tímu na zápas z viacerých dôvodov nemohla prísť, tak sme bojovali jeden za druhého viac než kedykoľvek predtým, a určite to bol náš najlepší zápas v sezóne. Podržal nás aj brankár, aj náš najproduktívnejší a zároveň najmladší hráč. Verím, že to bude pekné odpichnutie sa do novej sezóny a už len môžeme pogratulovať Arch Enemies k postupu.
V tejto sezóne sme mali svetlejšie aj menej svetlé momenty, ale v podstate sme si splnili svoj predsezónny cieľ, a to skončiť na 4. priečke v skupine. Určite sme si zlepšili aj výsledky, keď sme už dokázali 3-krát vyhrať a zahrať pár veľmi vyrovnaných duelov. Samozrejme, sú tu ešte tímy, ktoré majú vysokú kvalitu a hrá sa s nimi ťažšie. Ale to je pre nás len motiváciou a vieme, že potenciál máme ešte vyšší, čo vlastne ukázal aj dnešok. Takisto sa nám hralo dobre vo väčšej hale a aj výborná organizácia prispela k tomu, že sa nám hralo omnoho lepšie a mali sme z hry väčšiu radosť. Takže na záver už len toľko, že sa tešíme na tohtoročné superfinále a v ďalšej sezóne na kvalitné zápasy.

Adam Jánoška (Arch Enemies): Zápas sme si poriadne sťažili, keďže sme už mali 3-gólový náskok, ktorý sme, klasicky, stratili. Ale musím pochváliť chalanov a hlavne brankára, lebo sa nevzdali a dotiahli zápas do víťazstva. Na Danfoss sa určite tešíme, lebo to bude „moravecké derby“ a v derby nikdy neviete, čo sa stane.

A LFL teda pozná štvrťfinálové dvojice, ktorými budú Vlci – B4 a Danfoss Red Stars – Arch Enemies. Pôjde o skutočne napínavé a veľmi vyrovnané zápasy, čo potvrdzujú aj výsledky vzájomných zápasov týchto tímov zo základnej časti, a preto nezmeškajte nervy drásajúce štvrťfinále a príďte si ho vychutnať už 16. marca od 8:00 v Hale T18. Tešíme sa na vás.

zdroj: LFL, Foto: Peter Rumanko

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre