04262024pia

Dominancia levických pretekárov na Majstrovstvách Slovenska v triatlone v Žiline

ŽILINA / LEVICE 21. augusta 2018 - Na Vodnom diele Žilina sa predstavili levickí pretekári z ŠK Atóm na v poradí už 31. ročníku Majstrovstiev Slovenskej republiky pod hlavičkou Slovenskej triatlonovej únie Slovenskej triatlonovej únie (STÚ). Tieto preteky, ktoré sa uskutočnili v sobotu 18.8.2018, sú vrcholom sezóny a levický klub na nich získal tri zo šiestich medailí v kategórii elite.

Dámske a pánske plavky leto 2020

Žilinskí organizátori pripravili tradične výborné podmienky a horúce počasie vyhrialo Váh tak, že plávanie v neopréne nebolo povolené. STÚ ocenila slovenských pretekárov najcennejšou sadou medailí pre objem krátkeho - olympijského triatlonu, čo znamená 1500 metrov (m) plávanie (dva okruhy bez výbehu na breh), 40 kilometrov (km) cyklistika (šesť okruhov) a 10 km beh (štyri okruhy).

O 9:30 hod. vyštartovali samostatne ženy, kde výborným výkonom spôsobom štart-cieľ v čase 2:14:53 absolútne zvíťazila Ivana Kuriačková. Získala svoj prvý titul v seniorskej kategórií a nadviazala na zatiaľ neprekonateľnú bilanciu víťazstiev svojej mamy a trénerky Márii Kuriačkovej, ktorá s počtom 13 zlatých medailí vedie historické tabuľky STÚ.

Následne o 11:00 hod. sa na štart postavili muži. Motivácia k víťazstvu bola obrovská, hlavne pre Matúša Verbovského - obhajcu lanského titulu. Skvelým bežeckým výkonom a finišom v čase 1:54:56 absolútne zvíťazil Matúš Verbovský a získal svoj už tretí titul v rade. Na treťom mieste a bronzovú medailu vybojoval Tadeáš Fazekaš.

Dominancia levického klubu, ktorú má v mládežníckych a detských kategóriách, sa na majstrovstvách Slovenska naplno prejavila aj v elitnej seniorskej kategórií.

Budúcu sobotu 25.8.2018 sa na Domaši uskutočnia Majstrovstvá v kratšej verzii - šprint triatlone. Úspech v Žiline tak zaväzuje nadviazať na medaile aj o týždeň. Ďakujeme fanúšikom a priaznivcom triatlonu za podporu.