04252024štv

Štiavnický kros triatlon v Banskom Studenci bol pre Levičanov úspešný

BANSKÝ STUDENEC / LEVICE 30. júla 2018 - V poslednú júlovú sobotu sa na tajchu v Banskom Studenci konali majstrovstvá Slovenskej republiky v kros triatlone. Organizátori pripravili vynikajúce preteky, ktoré sa tešia vysokému záujmu pretekárov.

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Okolité prostredie je skvelé pre tento druh triatlonu - kros, čo znamená jeden kilometer (km) plávania, 25 km cyklistiky na horskom bicykli a osem km behu v horskom teréne. Výprava
levického klubu ŠK Atóm Levice bola počtom pretekárov skromná, ale ziskom medailí úspešná.

Štart sa konal v dvoch vlnách, v prvej na polovičnom objeme štartovali juniori a dorastenci, kde striebornú medailu vybojoval dorastenec Jakub Toma. V hlavnej kategórii na štvrtom mieste dobehol Matúš Verbovský, avšak zo ziskom bronzovej medaily z majstrovstiev Slovenska (zvíťazil Maďar Bálint Mester). Tadeáš Fazekaš skončil 13-ty a Jakub Mészároš 14-ty. V kategórii veteránky pódiové tretie miesto patrilo Mirke Jánošovej. Aj v štafetách sme mali zastúpenie práve vo víťaznej, kde Boris Bátovský výborne zaplával a dal tak základ víťazstvu trojice Atléti BS.