05062024pon

Triatlonový festival Hurbanovo pre Levičanov úspešný, Verbovský a Kuriačková majstrami SR

HURBANOVO / LEVICE 22. júla 2014 - Levickí triatlonisti z ŠK Atóm Levice nevynechali štart na treťom ročníku Hurbanovského triatlonu v sobotu 19. júla 2014. Príjemná rodinná atmosféra, kvalitná organizácia a horúce podnebie na štrkovisku Bohatá privítalo početnú výpravu aj z Maďarska.

Hlavné preteky (700m plávanie, 18 km cyklistika, 4,5 km beh) boli zároveň Majstrovstvami Slovenska v šprint triatlone mužov a žien. V štarte žien jednoznačne zvíťazila a titul majsterky SR získala Ivana Kuriačková (toho roku hosťujúca vo farbách klubu Realiz) pred maďarskými reprezentantkami Zsófiou Szakály a Sárou Fekete vyše minútovým náskokom. Barbara Trnkusová dobehla v kategórii ženy piata, Katka Baková dobehla ako prvá juniorka a Janka Miklóšová prvá v kategórii veterániek.

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut

Komcar, s.r.o. e-shop, súťaž o 50 EUR poukážku

Na štart mužov sa postavilo 87 pretekárov, zvíťazil maďarský pretekár David Ruzsás, na druhom mieste dobehol Matúš Verbovský zo stratou 24 sekúnd, tento vekom dorastenec získal svoj prvý triatlonový titul Majstra SR v elite mužov. Kvalitne zabojoval Pavol Vígľaš – celkovo 11-ty (druhý junior), Kamil Macek šiesty junior, Martin Suchý 8. junior. V kategórii mužov 20-29 rokov sa umiestnili Jakub Mészáros na 10. mieste a Miroslav Straňovský na 11. mieste.
Skrátenú verziu Fit triatlonu si vybrali ďalší nadšenci, Slavo Jánoš skončil druhý, avšak Mirka Jánošová celkovo zvíťazila. Rodina Jánošovcov získala tretie umiestnenie v súťaži rodín.
V kategórii žiakov štartovali Jakub Toma,Karin Jánošová ,členka úspešnej rodiny a Mirka Zimanová.

V najmladšej kategórii detí - benjamínkov svoj nádejný rozlet ukázali Boris Bátovský, Martina Fiťková a Nina Tomová, ktorá sa umiestnila na 2. mieste.

Preteky v Hurbanove boli súčasne kvalifikáciou na preteky Olympijských nádejí, ktoré sa uskutočnia v polovici augusta v Karlových Varoch. Nezabudnime pripomenúť, že tento deň v Ženeve na Európskom pohári juniorov štartovali naše dve želiezka. Ivonka Miklóšová výborne zabojovala a získala bodované 18. miesto. Tadeáš Fazekaš žiaľ preteky nedokončil kvôli technickým problémom na bicykli.