07042020sob

Hokej a hokejové správy, aktuality z mesta Levice

Tomáš Segíň, kapitán HK Levice: "...1. liga by bola skvelá pre mládež a deti nielen v klube ale aj celom meste a širšom okolí."

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 13. februára 2019 - Levický hokejový klub je po prvom úspešnom zápase finále 2. hokejovej ligy proti Rimavskej Sobote, do ktorého sa však pre zranenie nemohol aktívne zapojiť kapitán Tomáš Segíň. Po zápase sme ho vyspovedali, zaujímali nás informácie nielen o jeho zranení, ale aj o jeho začiatkoch, aktuálnej atmosfére v tíme...

Tomáš Segíň, kapitán HK Levice:

Mohol by si zhodnotiť 1. zápas finále 2. ligy?

Prvý finálový zápas bol pre mňa veľmi špecifický, keďže som mohol pomôcť môjmu tímu len zo striedačky. Zápas bol ale náročný, súper prišiel pripravený a chalani od Rimavskej Soboty boli hokejoví. Myslím si, že diváci si prišli na svoje, dali sme v každej tretine gól a odohrali sme výborný zápas. Hrali sme náš hokej, pričom sme dodržiavali taktiku a disciplínu. Naši skveli fanúšikovia na čele s chalanmi z Ultra lions ´96 boli naším ďalším spoluhráčom a veľkou oporou, ktorá nás hnala za víťazstvom.

Aké máš zranenie, ako si sa zranil a do kedy budeš musieť byť bez hokeja?

V treťom zápase doma s Púchovom som ešte v samotnom závere 2. tretiny ohrozil súperovu bránu a po strele ma brániaci hráč pichol hokejkou do oblasti predlaktia ľavej ruky. Žiaľ, stretnutie som nemohol dohrať, pretože ruka nebola funkčná. Utrpel som kompletnú ruptúru šľachy bicepsu a v týždni absolvoval operáciu, ktorá bola nutná. Žiaľ, tuto sezónu už do hry pravdepodobne nezasiahnem, doba liečenia bude niekoľko týždňová, ale budem so svojím tímom až do konca ako správny kapitán, budem sa snažiť pomôcť chalanom a trénerovi zo striedačky. Som rad, že sa ma hneď ujal pán primár A.Horváth a jeho kolektív skvelých ľudí na traumatologickom oddelení v Leviciach.

Začnime trocha históriou a tvojimi začiatkami. Ako si spomínaš na tvoje hokejové začiatky? Kedy si začal s hokejom a ako si sa k hokeju dostal?

S hokejom som začal, keď som mal asi 7 rokov a priviedol ma k nemu môj otec, ktorý bol hokejovým trénerom, hráčom a vlastne športovým nadšencom. Venoval sa aj behu, futbalu, volejbalu. Ja ako dieťa som hrával tiež futbal, tenis a hokej a pamätám si, ako si ma v jeden deň zavolal a povedal mi, že je čas, sa rozhodnúť, čomu sa budem naplno venovať a že si mám vybrať jeden šport. A asi viete odpoveď. ako som sa rozhodol. :)

Tomáš Segíň, kapitán HK Levice:

Kde všade si za svoju doterajšiu hokejovú kariéru hral?

Začal som trénovať a hrávať v rodných Zlatých Moravciach, kde otec pôsobil ako tréner a funkcionár vtedy fungujúceho hokejového klubu. Následné moje kroky mierili do extraligovej Nitry, kde som odohral dorast a juniorku, rok nato som pôsobil v 2. ligových tímoch ako Levice a Zlaté Moravce, pričom som aj doštudoval vysokú školu. Mojím snom bolo ale stále hrať hokej a živiť sa ním a to sa mi aj podarilo. Skúsil som si hokej vo Francúzsku a Česku.

Vyskúšal si si aj zahraničný hokejový chlebíček. Ako sa tim tam páčilo a aký je rozdiel v hokejovom živote tam a tu na Slovensku?

Boli to vždy pre mňa úžasné obdobia, spoznávania nových miest a kultúr, ľudí. Získal som skúsenosti a mnoho hokejových zážitkov, na ktoré mám len tie najkrajšie spomienky, či už moja prvá zastávka vo Francúzsku tím Clermont Ferrand alebo Annecy. Francúzsko mi prirástlo k srdcu a je mi veľmi blízke. Taktiež som si skúsil aj hokejový život v susedných Čechách a to bolo skvelé. Hrať po boku olympijského víťaza a mnohých skúsených hráčov. Formát súťaže bol iný ako vo Francúzsku, podobný našej prvej lige a mne vyhovoval.
Rozdiely sú všade, niekde sú lepšie podmienky pre hráčov, niekde lepší servis pre hráčov a starostlivosť, inde sú fanúšikovia či sa darí, či nedarí, atď. Tak to je momentálne v športe a som rád, že hrám hokej a som vďačný môjmu otcovi, že ma k nemu priviedol a dal mi možnosť výberu. Mne hokej dal veľmi veľa do života, naučil ma mnohým pravidlám a návykom, naučil ma samostatnosti a zodpovednosti, našiel som si mnoho priateľov, naučil ma prehrávať a hlavne sa nevzdávať, tešiť sa z úspechu a víťazstva a veriť v seba. Preto aj dnes podporujem rodičov, aby dali deti na hokej, a nemali hneď víziu, že budú z nich hráči NHL alebo v reprezentácii, ale aby sa ich deti aktívne hýbali, športovali a do života získali to, čo aj ja vďaka tomuto športu.

Tomáš Segíň, kapitán HK Levice: ...1. liga by bola skvelá pre mládež a deti nielen v klube ale aj celom meste a širšom okolí.

Ako by si charakterizoval tohtoročné počínanie HK Levice v základnej časti?

Bola to taká "spanilá jazda", odohrali sme 16 kôl, išli sme od zápasu k zápasu, jednoznačne vyhrali skupinu, získali 40 bodov. Samotný tím sa skladal a formoval až do posledných kôl. A splnili sme si náš ciel a boli najlepším druholigovým tímom po základnej časti.

Ako by si zhodnotil aktuálnu atmosféru v tíme?

Nálada v tíme je fajn, predsa len keď sa vyhráva sa "žije" lepšie, podľa mňa sme dobrý kolektív chalanov, v ktorom sa dobre dopĺňame. Tím tvoríme starší skúsení hráči, doplnený o mladších šikovných hráčov a ako je vidieť, funguje nám to.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika Zľavaonline.sk - paleta najlepších zliav Sexland.sk - všetko pre Vaše potešenie

Tvoj názor na postup Levíc do finále 2. ligy?

Môj názor? Najlepšie dva tími základnej časti sa prebojovali do samotného finále 2. ligy. Nesledoval som druhú skupinu a ani Rimavskú Sobotu, ale za náš tím ako kapitán poviem, že to je zaslúžené a vážim si každého jedného chalana, ktorý tuto sezónu nastúpil alebo nastupuje v našom Levickom drese, šiel naplno a tímovo spolupracoval a preto sme dnes tam, kde sme. Je to samozrejme aj zásluha riaditeľa M.Ozimáka a činovníkov hokejového klubu a aj trénera J.Matejova.

Ako by si zhodnotil zápasy play-off proti Prievidzi a Púchovu?

Play off je špecifická časť sezóny, kde nie je priestor na chyby, lebo sú tvrdo trestané. My sme boli v oboch prípadoch úspešnejší, lebo sme ich spravili menej a potvrdili sme našu dobrú formu. Obe série sa hral dobrý hokej. Prievidzu sme spravili 2:0 a Púchov 2:1, kde nám ušiel zápas v Púchove. Podľa mňa to bola nejaká naša "daň", ktorá v sezóne musela už prísť, a to nás ešte viacej nakoplo. Zároveň by som chcel pochváliť chalanov z Púchova a ich fanúšikov, lebo táto séria bola veľmi náročná pre nás a ukázali, že sú dobrý hokejový tím.

Myslíš si, že majú Levice na postup do 1. ligy?

Myslím si, ža áno. Ak budeme hrať našu hru, dodržiavať taktiku a disciplínu, budeme úspešnejší my a nie Rimavská Sobota. Čo sa tyká baráže, to je skoro hodnotiť, ale sú tam 4 tímy - Trnava, Prešov, Nove Zámky a Považská Bystrica. Tí, čo sledujú hokej vedia, ako to je v Nových Zámkoch a Prešove. Uvidíme, ako to dopadne a kto bude hrať baráž, ale v každom prípade, ak tam budú HK Levice, isto sa len nezúčastnia a bude to zaujímavá séria, ktorú si zaslúži náš klub, naši fanúšikovia a mesto Levice.

Má HK Levice podľa teba vhodné zázemie na 1. ligu?

Podľa mňa áno má, máme na to plochu, aj štadión, bude nové osvetlenie, hovorí sa o prístavbe traktu šatní. Verím že našou hrou a výkonmi vzorne reprezentujeme mesto po celom Slovensku a to nám tiež pomôže, samozrejme, bolo by to skvelé pre mládež a deti nie len v klube ale aj celom meste a širšom okolí.

Odkázal by si niečo levickým fanúšikom hokeja?

Je to skvelé hrať hokej doma pred takou kulisou. Teší ma, že sme si našou hrou a výkonmi získali aj nových fanúšikov, o čom hovoria posledné návštevnosti. Veľmi si vážim a rešpektujem ľudí, ktorí si nájdu cestu na zimný štadión. Ďakujem aj naším skvelým chalanom z ULTRAS, ktorý to ťahajú s nami každý rok. Špeciálne ďakujem všetkým, ktorí mi píšu a povzbudzujú ma v týchto chvíľach, tiež aj Vám, čo boli za mnou v nemocnici. Veľmi mi to pomohlo a napĺňa ma optimizmom a verím, že Vás ešte poteším z levického ľadu nejakými gólmi. Veľká vďaka Vám všetkým!

Pozrite si náš video rozhovor aj s Tomášom Segíňom po 1. zápase finále 2. ligy proti Rimavskej Sobote zo dňa 9.2.2019:

zdroj: www.leviceonline.sk, foto: Facebook Tomáša Segíňa

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre