01292020str

Zimná futbalová príprava sa rozbieha, v mužstvách nastanú zmeny

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 11. januára 2020 - Futbalové súťaže začínajú až v marci, ale zimná príprava na jarnú časť sa už v jednotlivých mužstvách pomaly rozbieha. Postupne vám chceme priniesť informácie o dianí v jednotlivých kluboch z okresu Levice, aké zmeny sa chystajú v kádri a s kým odohrajú prípravné stretnutia.

Zimná futbalová príprava sa rozbieha, v mužstvách nastanú zmeny

Ako prvého sme oslovili trénera Kozároviec, Miroslava Reischla. "Prípravu začíname v týchto dňoch, je naplánovaná od 8. januára. Celú absolvujeme v domácich podmienkach. Na príchodoch a odchodoch sa ešte pracuje a v priebehu januára chceme mať jasno. Čo sa týka prípravných zápasov, našimi súpermi budú postupne ViOn Zlaté Moravce U19, Alekšince, Partizánske, Nové Zámky, Kmeťovo, a na záver generálka s ViOn- om U19," povedal Reischl.

Ďalší účastník štvrtej ligy Veľký Ďur pod vedením trénera Mariána Bochnoviča ešte len začne prípravu na jarnú časť súťaže. "Začíname 13. januára, je to prvý oficiálny tréning v Kozárovciach. Máme v pláne odohrať sedem prípravných zápasov s mužstvami ako FC Nitra U17, Čeľadice, Veľké Ludince, Ivanka pri Nitre, Podlužany, Veľký Lapáš, Veľké Zálužie a generálka na jarnú časť súťaže bude s Rumanovou. Čo sa týka posíl, nerád by som konkretizoval, je to v štádiu riešenia. Mužstvo opustili obaja brazílčania, brankár Noro Bányi a Dominik Pajdučák, ktorí u nás definitívne skončili. Vrátiť by sa mal do družstva ruský legionár Vitalij Borsuk, ktorý musel odísť počas súťaže kvôli vízam. A žiaľ zranenie vyradilo Miňa Chudého, ktorý sa poctivo pripravuje individuálne," uviedol na úvod bývalý dlhoročný ligový hráč Marián Bochnovič.

Ďalší, kto nám poskytol informácie, je kapitán mužstva Žemberoviec Tomáš Vanya. "Prípravu na jarnú časť začíname halovým turnajom ObFZ, ktorý sa o dohrá 12. januára, čo je pre nás spestrením. Do kádra pribudol Lukáš Vanya, ktorý sa vrátil z hosťovania z Kalnej nad Hronom. Po zranení sa do prípravy zaradí Jožko Molnár a na dobrej ceste je aj príchod Adriána Škoreca zo Starého Tekova. Na odchode zatiaľ nie je nikto. V príprave si zmeriame sily s Tekovskými Lužanmi, Dudincami a ďalších súperov ešte zháňame," opísal prípravu Vanya.

Príprava v Starom Tekove prebehne pod skúseným trénerom Petrom Najnerom, ktorý má bohaté skúsenosti s okresným futbalom dospelých. "Všetko je v štádiu riešenia, som pri mužstve len krátku dobu, asi končí Škorec z osobných dôvodov a mali by prísť dvaja hráči. Začíname 10. januára s tým, že máme v pláne štyri prípravné stretnutia. Trénovať budeme dva až trikrát týždenne, je plánované aj krátke sústredenie. Ináč budeme trénovať v domácich podmienkach. Našimi súpermi budú Želiezovce, Dudince, Čierne Kľačany a Nový Tekov," dodal Peter Najner, nový tréner Starého Tekova.

zdroj a foto: JJ

Podporte finančne Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT.SK
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Dobromat.sk - každým nákupom pomáhate

POZRITE SI TIEŽ:

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre