04192024pia

Futbalisti Levíc po víťazstve nad Pribetou prezimujú na 8. mieste

LEVICE 14. novembra 2018 - Futbalisti FK Slovan Levice po víťazstve nad TJ Družstevník Pribeta v 15. kole V. ligy Východ ZsFZ v nedeľu 11.11.2018 prezimujú na 8. mieste. Na konte majú 23 bodov.

Levičania boli počas celého zápasu aktívnejší a vypracovávali si aj viac šancí. Škoda, že ich všetky nedokázali premeniť. Gólový účet zápasu otvoril v 29. minúte Martin Janúrik, no do prestávky sa hosťom podarilo znížiť gólom Petra Stana. Do druhého polčasu domáci nastúpili s veľkou chuťou obrátiť misky váh na svoju stranu a naďalej útočili. Ich snaha sa im vyplatila v 52. minúte, keď gólom Jána Vargu upravili stav na 2:1. Hneď 4. minúty na to v 56. minúte zvýšil Adam Konvický na 3:1 a bolo rozhodnuté. Levičania mohli svoj náskok ešte zvýšiť, keď po ruke hosťujúceho hráča v 16-tke rozhodca nariadil pokutový kop, no strelu Gabriela Šveca v 81. minúte hosťujúci brankár vystihol. Ďalší gól domácich rozhodca pre ofsajd neuznal.

Týmto víťazstvom Levičania potvrdili dobrú formu a 3 body z Podlužian, tým pádom si cez zimnú prestávku poistili 8. miesto v tabuľke.

FK SLOVAN LEVICE - TJ DRUŽSTEVNÍK PRIBETA 3:1 (1:1)
góly: Martin Janúrik (29`), Ján Varga (52`), Adam Konvický (56`) - Peter Stano (36`).

Najbližšie 16. kolo sa odohrá po zimnej prestávke 10.3.2018 v ďalšom okresnom derby, keď sa Levičania predstavia na horúcom trávniku OFK Veľký Ďur. Futbalistom Ďuru majú Levičania čo odplácať, keď v 1. kole doma prehrali vysoko 1:8.