02222020sob

FK Slovan Levice je na dobrej ceste, stať sa úspešným klubom, tvrdí Stach

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 11. septembra 2018 - Naberá levický futbal druhý dych? Po rokoch potácania a trápenia sa, to vyzerá tak, že na konci tunela svitlo pre FK Slovan Levice malé svetielko. Porozprávali sme sa s novým manažérom Futbalového klubu Slovan Levice, o.z. (OZ) Ing. Tomášom Stachom, aby nám ozrejmil súčasnú situáciu v klube.

FK Slovan Levice je na dobrej ceste, stať sa úspešným klubom, tvrdí Stach

Ako symbol novej etapy v levickom futbale OZ zmenilo logo futbalového klubu.

Unity Club Levice - Oldies party, DJ Vojto Krajčír, 6.10.2018

 

Mimoriadne valné zhromaždenie dňa 8.augusta 2018 odhlasovalo za prezidenta klubu Ľuboša Hermana, ktorého futbalovej verejnosti netreba zvlášť predstavovať. "Dlhé roky hrával futbal ako v Leviciach, tak aj v mnohých ďalších kluboch aj v zahraničí. Už desať rokov je tiež prezidentom klubu levických futbalových veteránov. Za prvého viceprezidenta som bol zvolený ja. Na levickom futbale som vyrástol ako skalný fanúšik a „ultrasák“, mám srdcový vzťah ku klubu, skúsenosti z marketingu ako aj podnikateľskej sféry. Za druhého viceprezidenta bol zvolený Roman Gergely, ktorý sa už dlhšiu dobu venoval ako rodič a neskôr člen klubu levickej futbalovej mládeži," vysvetlil nový manažér klubu.

Zaujímalo nás, ako a kedy sa začali problémy s levickým futbalovým klubom. "Ak by sme siahli hlbšie do pamäti, úpadok levického futbalu začal vypadnutím z 2. ligy pred takmer 20 rokmi. Odvtedy klub zažíval rôzne zväčša turbulentné obdobia, postupne strácal dôveru sponzorov až dospel takmer k zániku," zaspomínal Stach.

V súčasnosti OZ prebralo klub prakticky bez prostriedkov a s nie malými záväzkami. "Reálne A mužstvo by sa do tejto sezóny už pravdepodobne neprihlásilo. Napokon sa nám s víziou pre obrodu klubu podarilo presvedčiť väčšinu mužov, aby za Levice ďalej bojovali, za čo im patrí vďaka. Žiaľ, vzhľadom na obodobie a stav v akom sme klub prebrali, nebola veľmi možnosť hráčsky káder posilniť, takže jesenná časť bude náročná," dodal.

A aké sú najväčšie problémy? "Dovolím si povedať že chýbajúca dôvera a s tým chýbajúce finančné prostriedky. Podnikatelia roky videli nie najlepšie hospodárenie s prostriedkami, ktoré klubu poskytli, až to dospelo do bodu, kedy prakticky veľmi malá hŕstka „srdciarov“ bola ochotná držať ho nad vodou. Predošlá prezidentka klubu p. Kolčárová napriek snahe už tento stav žiaľ nedokázala zvrátiť," priblížil Stach.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GearBest je viac ako len eshop. GearBest je určený pre milovníkov gadgetu - inteligentné telefóny, inteligentné hodinky, automobilová elektronika, RC Quadcopters, LED svietidlá, spotrebná elektronika, atď.

GearBest je viac ako len eshop. GearBest je určený pre milovníkov gadgetu - inteligentné telefóny, inteligentné hodinky, automobilová elektronika, RC Quadcopters, LED svietidlá, spotrebná elektronika, atď.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Je vôbec stále šanca, zachrániť klub? Ak áno, aké kroky je potrebné vykonať? "Pevne verím, že áno, inak by som do toho nešiel. Základom je, že klub sme prebrali ako tím zanietených ľudí a tento tím sa ďalej rozširuje. V prvom rade chceme obnoviť dôveru partnerov, budeme na pravidelnej báze organizovať Radu sponzorov, kde sa bude mať každý možnosť oboznámiť, ako s prostriedkami v klube nakladáme. Financovanie klubu chceme stabilizovať najmä množstvom podporovateľov na mesačnej báze, chceme zapojiť čo najviac subjektov z celého okresu. Cieľom je najmä udržateľnosť a postupný rast. Chceme klub stmeliť aby hráči, tréneri, mládež aj rodičia vnímali, že sme jeden klub a navzájom sa podporovali," zdôraznil manažér klubu.

FK Slovan Levice získal licenciu ako UTM, čiže Útvar talentovanej mládeže na 3 roky. "Vďaka tomuto dostávame dotácie zo SFZ a dokážeme sa tak kvalitne venovať základu celého klubu a tým je naša mládež. Darí sa nám vychovávať futbalové talenty, ktoré si nachádzajú uplatnenie nielen v najvyššej slovenskej futbalovej lige, ale aj v zahraničí. Jednou z podmienok, aby nám táto licencia bola ďalej predĺžená, je disponovať veľkým ihriskom s umelým povrchom. V súčinnosti s mestom sa na tom pracuje a pevne verím že to do roku 2020 stihneme," povedal Stach.

"Fanúšikom by sme chceli odkázať, aby nás neprestávali podporovať, našli si cestu na štadión a verím že sa im postupným napredovaním odvďačíme. Mestu chceme poďakovať za doterajšiu podporu najmä zázemím na športoviskách a verím, že do budúcna sa možno nájdu prostriedky aj na väčšiu finančnú podporu klubu. Chceme poďakovať sponzorom, ktorí ako prvé lastovičky nám už pomáhajú s obrodou nášho klubu. Potencionálnym chcem odkázať že FK Slovan Levice je na dobrej ceste, stať sa úspešným klubom, do ktorého svoje prostriedky neinvestujú zbytočne a spoločne dosiahneme, že v Leviciach sa opäť bude chodiť na kvalitný futbal a mládež bude zmysluplne tráviť čas
najobľúbenejším športom na svete," ukončil.

zdroj: www.leviceonline.sk, foto: FK Slovan Levice

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre