02252024ned

Levické futbalové Á-čko sa pred novou sezónou dáva dokopy

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 16. júla 2014 - V pondelok 14. júla 2014 sa v priestoroch FK Slovan Levice stretlo vedenie klubu s pozvanými hráčmi, s ktorými vedenie klubu ráta do A-mužstva do nadchádzajúcej novej futbalovej sezóny 2014/2015. Na stretnutie prišlo dokopy 16 hráčov vrátane Marcela Pavlíka, ktorý bude hrajúcim trénerom.

Levické futbalové Á-čko sa pred novou sezónou dáva dokopy

Okrem už spomenutého Marcela Pavlíka sa na stretnutie dostavili aj títo hráči: Dávid Kuštek, Egon Zorád, Attila Vida, Ján Varga, Gabriel Švec, Marek Fogad, Daniel Turnaj, Filip Ternovský, Milan Chudý, Michal Kolčár, Michal Predajnianský...

Levické futbalové Á-čko sa pred novou sezónou dáva dokopy

Situácia v klube bohužiaľ nie je lichotivá, keďže stále chýba generálny partner klubu a tak sa klub naďalej potýka s finančnou nestabilitou. Cieľom klubu je však poctivo a s hrdosťou odohrať 3. ligu - Západ za každých okolností. Vedenie klubu na čele s Jozefom Duhonyom na stretnutí vyzvalo všetkých prítomných hráčov na loajálne reprezentovanie levického futbalu s ambíciou zlepšenia celkovej situácie v klube. Klub je samozrejme otvorený novým sponzorom, ktorí by prejavili záujem podporiť levický futbal.

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut

Komcar, s.r.o. e-shop, súťaž o 50 EUR poukážku

Levické futbalové Á-čko sa pred novou sezónou dáva dokopy

Spýtali sme sa Marcela Pavlíka, ako vníma jeho nasadenie za hrajúceho trénera A-mužstva. "Sám ešte neviem, ako to všetko dopadne. Mám kopu vlastných povinností, aj keď veľmi chcem hrať a aj trénovať. Ešte sa rozhodnem, ako sa k tomu postavím. Každopádne chcem, aby sa v Leviciach hral futbal, aby to tu napredovalo. Je tu 400 detí, mladí futbalisti, pre ktorých sa naozaj oplatí hrať a bola by veľká škoda, keby "Áčko" skončilo. Urobíme všetko preto, aby A-mužstvo pokračovalo, už len kvôli našej mládeži, pretože potrebujú motiváciu. Tretia liga je vcelku dobrá súťaž, Levice by ju mali hrať. Čo sa týka počtu hráčov A-mužstva, malo by nás byť minimálne 18. Viem, že si chalani budú hľadať aj iné možnosti, ako si privyrobiť. Musíme začať skromne s vlastnými odchovancami. Ja som na tom zdravotne už v poriadku, otázne je, či ešte budem vládať behať s týmito mladými chalanmi. Čo sa týka tréningov, chceli by sme trénovať každý deň, aby sme sa dostali čím skôr do tempa, keďže sa v auguste začína súťaž. Určite budeme mať aj nejaké prípravné zápasy, ale momentálne je o tom ešte skoro hovoriť," vyjadril sa Marcel Pavlík, ktorý hneď po rozhovore s hráčmi absolvoval prvú tréningovú jednotku.

Levické futbalové Á-čko sa pred novou sezónou dáva dokopy

Aktuálna situácia zázemia futbalového štadióna takisto nie je v dobrom stave, v hre je stále finančná dotácia zo strany Slovenského futbalového zväzu na jeho rekonštrukciu vo výške 750 tisíc EUR, no k jej získaniu je potrebná spoluúčasť mesta Levice vo výške takmer 500 tisíc EUR. Momentálna situácia je však taká, že prebiehajú rokovania už len medzi mestom Levice a SFZ. Otázny je najmä bežecký ovál v priestoroch štadióna, ktorý je hlavným svárom. O tejto problematike sa porozprávame s kompetentnými osobami.
Levické futbalové Á-čko sa pred novou sezónou dáva dokopy
Levické A-mužstvo začína novú futbalovú sezónu 1. kolom dňa 3. augusta 2014 na domácom trávniku proti nováčikovi TJ Iskra Borčice v nanovo zloženej 3. lige - Západ, ktorá má 18 mužstiev: FK Slovan Levice, TJB Borčice, PFK Piešťany, FKP FK Púchov, KFC Komárno, OTJ OTJ Palárikovo, MFK Vrbové, Lednické Rovne, MŠK Veľký Meder, TJ Gabčíkovo, FKM Nové Zámky, FC Neded, Spartak Vráble, TJ Veľké Ludince, FC Trnava C, FK DAC Dunajská Streda B, MFK Topolčany a FKS Nemšová.

Pred samotným 1. kolom novej futbalovej sezóny sa Levičania predstavia v novom ročníku futbalového Slovnaft Cupu 2014/2015, keď sa v jeho 1. kole stretnú s futbalistami susednej Kalnej nad Hronom /26.-27. júla 2014/, ktoré sa hrá iba na jeden zápas.

Žreb futbalového Slovnaft Cupu 2014/2015 - slovenskej pohárovej súťaže (hrá sa na jeden zápas):
KFC Kalná nad Hronom - FK Slovan Levice /1. kolo - 26.-27. júla 2014/

1. kolo 3. futbalovej ligy - Západ:
FK Slovan Levice - TJ Iskra Borčice /3. augusta 2014 o 17:00 hod./

O dianí v FK Slovan Levice ako aj o aktuálnej situácii ohľadom projektu rekonštrukcie futbalového štadióna v Leviciach budeme informovať. Pripravujeme rozhovory so štaturáom FK Slovan Levice Jozefom Duhonyom ako aj trénerom levickej mládeže Ladislavom Éhnom.

 

zdroj a fotografie: Mgr. Andrej Budai, www.leviceonline.sk

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre