06152024sob

Basketbal a basketbalové správy z Levíc

Levickí Patrioti po prvý krát v klubovej histórii získali Slovenský pohár

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

BRATISLAVA / LEVICE 18. februára 2019 - Levickí Patrioti po prvý krát v klubovej histórii získali Slovenský pohár. V Bratislave v boji o trofej porazili domáci Inter.

Levickí Patrioti po prvý krát v klubovej histórii získali Slovenský pohár

Finále Slovenského pohára mužov v nedeľu 17.2.2019 priniesol výborný basketbal, ku kvalite ktorého prispeli obe mužstvá. Vo finále sa stretli aktuálne dve najlepšie mužstvá, ktoré sú zároveň na najvyššých priečkach v lige. Inter na finálovom turnaji prešiel postupne cez prvoligový Holíč a Prievidzu, Levice vyradili Komárno a Spišskú Novú Ves.

BK Inter Bratislava - BK Levickí Patrioti 75:78

Ladislav Garaj, generálny manažér BK Levické Patrioti: "V prvom rade by som chcel poďakovať a zagratulovať všetkým hráčom, realizačnému tímu a vedeniu klubu za to, ako zodpovedne pristúpili k Slovenskému poháru. Posledný týždeň bol veľmi náročný, cestovali sme do Osijeku, teraz sme ako jediný tím cestovali tri dni za sebou do Bratislavy. Urobili sme viac ako 1700 km a vyhrali sme štyri zápasy v oklieštenej zostave. Som hrdý na tím, ako to zvládol," povedal generálny manažér Levických Patriotov.

Vyhrať finále Slovenského pohára na palubovke domáceho tímu, najsilnejšieho tímu na Slovensku, je veľkým úspechom nielen pre klub, ale pre celé mesto a región. "Možno si to málokto uvedomuje, aké je to náročné. Levický basketbal má 78 ročnú históriu a len dvakrát sme hrali vo finále Slovenského pohára. Obe tieto finále sme na domácej palubovke tesne prehrali. Teraz sa nám podarilo vyhrať na palubovke najväčšieho konkurenta, tímu z hlavného mesta," dodal Garaj.

"V mene klubu by sme sa chceli poďakovať fanúšikom, ktorí všetky tri dni cestovali do Bratislavy, aby nás podporili. V nedeľu bolo na bratislavských pasienkoch viac ako dvesto Levičanov a dokázali nám vytvoriť domácu atmosféru. Patrí im za to obrovská vďaka a na našom triumfe majú výrazný podiel," vyjadril sa funkcionár Levických Patriotov.

Hráči teraz dostanú pár dní voľno, keďže je v lige prestávka a potom sa začnú pripravovať na marec, kedy ich čaká záver základnej časti ligovej súťaže, ako aj semifinálové súboje Alpsko-adriatického pohára. "Dnes pricestuje do Levíc posila na pozíciu rozohrávača Vincent Council a máme ešte desať dní na to, aby sme našli vhodného hráča na doplnenie tímu pod košom. Chceme byť čo najlepšie pripravení na vrchol sezóny, ktorým bude ligové play-off a boj o trofej v Alpsko-adriatickom pohári," ukončil Ladislav Garaj.

Fotografie z pozápasových osláv nájdete tu: https://www.facebook.com/pg/levickipatrioti/photos/?tab=album&album_id=10156424935249514&__tn__=-UC-R

Pozrite si aj "Oslávenec Hojč dostal najkrajší darček: Moje druhé najlepšie narodeniny": https://basket.zoznam.sk/doc/32989/oslavenec-hojc-dostal-najkrajsi-darcek-moje-druhe-najlepsie-narodeniny

foto: FB Basketbal Levice

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre