04252024štv

Basketbal a basketbalové správy z Levíc

Levickí basketbaloví kadeti úspešní vo Svite, žiaci si poradili s Karlovkou a mladší žiaci so Sereďou

LEVICE 10. novembra 2016 - Počas víkendu 5.-6.11.2016 odohrali levické mládežnícke basketbalové družstvá ŠBK Junior Levice svoje zápasy. V Lige kadetov cestovali Levičania na zápas do Svitu s miestnou Iskrou a do Spišskej Novej Vsi, v Oblastnej lige žiakov cestovali levickí basketbaloví mládežníci do Bratislavy na stretnutie s miestnou Karlovkou a v Oblastnej súťaži mladších žiakov privítali Levičania Lokomotívu Sereď.

Andrej Budai photo

Liga kadetov

BKM Iskra Svit – ŠBK Junior Levice 44 : 78 /19 : 44/

Body LV: Zigo 25, Slaninka a Hrnčír po 13, Špaňo 9, Villem 8, Chaban 7, Gatial 3

Na palubovke Svitu mali Levičania výborný nástup do zápasu. Rýchlou hrou nedali domácim šancu a zvyšovali svoje vedenie. Do polčasu si vypracovali pomerne veľký náskok a po prestávke tak mohli Levickí basketbaloví kadeti úspešní vo Svite, žiaci si poradili s Karlovkou a mladší žiaci so Sereďouv pokoji kontrolovať vývoj zápasu.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – ŠBK Junior Levice 86 : 77 /39 : 36/

Body LV: Villem 20, Hrnčír 11, Špaňo 9, Zigo a Chaban po 7, Lörinc a Slaninka po 6, Goda a Gatial po 4, Petrovič 3

Levičania mali opäť sľubný vstup do zápasu a v druhej štvrtine viedli o 7 bodov, ale záver prvého polčasu nezvládli a domáci dokázali otočiť skóre vo svoj prospech. Po prestávke pokračovalo vyrovnané stretnutie, ale viacerí Levičania pomerne rýchlo nazbierali osobné chyby, a tak záver zápasu dohrávali v levickom drese hráči, ktorí sú vekovo mladší a Spišiaci si tesný náskok dokázali udržať.

Oblastná liga žiakov

MBK Karlovka Bratislava – ŠBK Junior Levice 43 : 79 /19 : 39/

Body LV: Dudek 35, Szabó 13, Bielik 9, Mészáros a Slamka po 8, Kürti 6

MBK Karlovka Bratislava – ŠBK Junior Levickí basketbaloví kadeti úspešní vo Svite, žiaci si poradili s Karlovkou a mladší žiaci so SereďouLevice 41 : 72 /19 : 27/

Body LV: Szabó 17, Bielik 14, Slamka a Dudek po 12, Mészáros 8, Klinčok a Kürti po 4, Gregáň 1

Levičania predviedli v Bratislave v oboch stretnutiach dobrý výkon hlavne v obrane, keď domácim nedovoľovali ľahké zakončenia. Do polčasu si vypracovali sľubný náskok a po zmene strán umnou hrou kontrolovali svoje vedenie, ktoré dokázali ešte navýšiť.

Oblastná súťaž mladších žiakov

ŠBK Junior Levice – BK Lokomotíva Sereď 85 : 75 /38 : 43/

Body LV: Slamka 25, Kováčik 23, Vízi a Slaninka po 7, Brza 6, Matuška 5, Kulčár a Koštrna po 4, Solčanský a Pohánka po 2

ŠBK Junior Levice – BK Lokomotíva Sereď 88 : 87 pp /31 : 49, 72 : 72, 80 : 80/

Body LV: Kováčik 26, Slamka 25, Slaninka a Solčanský po 8, Koštrna 7, Matuška a Vízi po 4, Kulčár, Rákoci a Brza po 2

Obidve stretnutia mali podobný scenár, keď si Levičania v úvodnej štvrtine vypracovali mierny náskok. V druhej časti hry však vystriedali kľúčoví hráči a hostia tak naklonili misky váh na svoju stranu. Po prestávke už nastúpili Levičania v najsilnejšom zložení a dokázali otočiť vývoj vo svoj prospech. Záver druhého zápasu bol nesmierne vyrovnaný, keď o osude stretnutia muselo rozhodnúť až dvojnásobné predĺženie a Levičania si tak vybojovali dve cenné výhry.

zdroj: ŠBK Junior Levice, fotografie: Martina Žigová