04262024pia

Basketbal a basketbalové správy z Levíc

Levická basketbalová mládež cez víkend okrem U17 bez zaváhania

Žiaci i mladší žiaci ŠBK Junior Levice si poradili so svojimi súpermi, kadeti uspeli proti Prievidzi, favorizovaná P. Bystrica otočila zápas v druhej štvrtine. Prinášame Vám víkendové výsledky 22.-23.10.2016 levických mládežníckych basketbalových družstiev ŠBK Junior Levice.

Liga kadetov U17

Reštaurácia FOR YOU, Ludanská 14, Levice - denné menu.ŠBK Junior Levice – IMC Slovakia Považská Bystrica 43 : 54 /20 : 27/

Body LV: Villem 11, Hrnčír 9, Slaninka 8, Chaban 6, Csendes 4, Špaňo 3, Zigo 2

Levičania začali dobre a prvá štvrtina bola v ich réžii. V druhej časti hry však nastal v ich hre útlm, zranil sa kapitán Danielič a favorizovaní hostia dokázali otočiť vývoj zápasu vo svoj prospech. Po polčase pokračovalo stretnutie chudobné na body a obrany dominovali nad útokmi. Hráči Považskej Bystrice dokázali kontrolovať svoje vedenie a zápas dotiahli do víťazného konca.

ŠBK Junior Levice – MBA Prievidza 79 : 68 /37 : 32/

Body LV: Zigo 20, Villem 18, Chaban 11, Hrnčír a Špaňo po 9, Csendes 6, Petrovič, Lörinc a Slaninka po 2

V nedeľu sa Levičanom darilo v útoku podstatne lepšie. Proti fyzicky zdatnejším hráčom Prievidze sa presadzovali najmä úspešnou streľbou z diaľky. V prvom polčase si vybudovali mierny náskok, ktorý si po zmene strán dokázali kontrolovať. V závere sa ešte hostia pokúšali o zvrat, ale Levičania drámu nepripustili a víťazstvo si postrážili.

Oblastná súťaž žiakov U14

ŠBK Junior Levice – BBK Bánovce nad Bebravou 55 : 33 /25 : 17/

Body LV: Dudek 14, Szabó 12, Pintér a Klinčok po 7, Slamka 6, Mészáros 5, Gregáň a Kürti po 2

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

ŠBK Junior Levice – BBK Bánovce nad Bebravou 50 : 30 /22 : 18/

Body LV: Dudek a Slamka po 10, Szabó 9, Bielik 8, Mészáros 6, Pintér 3, Gregáň a Klinčok po 2

Priebeh zápasov bol takmer identický v oboch stretnutiach. Levičania si do prestávky vypracovali mierny náskok. Po zmene strán dokázali umnou hrou kontrolovať vývoj zápasu a bez väčších problémov si pripísali dve víťazstvá.

Oblastná súťaž mladších žiakov U13

MBK AŠK Slávia Trnava – ŠBK Junior Levice 19 : 101 /12 : 37/

Body LV: Kulčár 28, Kováčik 27, Slaninka a Pohánka po 9, Vízi 8, Brza 6, Matuška, Rákoci a Adamec po 4, Šmrhola 2MBK A

ŠK Slávia Trnava – ŠBK Junior Levice 21 : 80 /8 : 38/

Body LV: Kováčik 16, Matuška 15, Brza 11, Kulčár 8, Rákocí 7, Adamec a Slaninka po 6, Pohánka a Vízi po 4, Šmrhola 3

Levičania mali v oboch zápasoch od začiatku jednoznačne navrch. Rýchlou kombinačnou hrou prevyšovali súpera vo všetkých herných činnostiach a ich náskok rýchlo narastal. V oboch zápasoch dostali príležitosť všetci hráči, ktorí sa kolektívnym výkonom pričinili a jednoznačné víťazstvá.

zdroj a fotografie: ŠBK Junior Levice