05282024uto

Zdravotníctvo

Bonding po cisárskom reze poskytuje lepší pôrodný zážitok

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 31. augusta 2023 - Bonding po cisárskom reze má veľký význam, pretože ide o prvý fyzický kontakt a vzájomnú interakciu medzi matkou a novorodencom. Ako informuje špecialistka marketingu a PR spoločnosti Agel SSC Jarmila Ševčíková, tento okamih môže mať dlhodobý vplyv na vzťah medzi matkou a dieťaťom, ako aj na psychické a emocionálne blaho oboch strán.

Bonding po cisárskom reze poskytuje lepší pôrodný zážitok

V levickej nemocnici môžu mať mamičky pri sekcii aj jednu sprevádzajúcu osobu. Je to už takmer rok, čo v levickej nemocnici zaviedli aj bonding po cisárskom reze. "Fyzický kontakt medzi matkou a dieťaťom hneď po pôrode podporuje vytváranie emocionálneho puta. Dieťa sa cíti bezpečne v náručí matky, čo posilňuje dôveru a vzťah. V prípade cisárskeho rezu môže byť pôrodný zážitok trochu odlišný od prirodzeného pôrodu. Možnosť mať dieťa pri sebe a interagovať s ním môže pomôcť matke prekonať stres, úzkosť a tak aj v rámci možností spríjemniť celkový pôrod cisárskym rezom," vyjadril sa námestník pre zdravotnú starostlivosť a primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Gabriel Mančík.

Článok pokračuje nižšie :

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Bonding po cisárskom reze poskytuje lepší pôrodný zážitok

Aj keď sa z akýchkoľvek dôvodov tehotnej žene nepodarí rodiť spontánne, aj cisársky rez môže byť krásnym zážitkom, kedy sa rodičia prvýkrát stretnú so svojím bábätkom. "Okamžitý bonding, prisatie bábätka na prsník čo najskôr po narodení, minimálna separácia bábätka od matky a sprievod blízkej osoby na operačnej sále sú veľmi dôležité. Veľmi sa teším, že v našej pôrodnici sa postupne snažíme vyhovieť aj takýmto postupom hlavne pri plánovaných cisárskych rezoch. Pretože aj keď sa vaše dieťa narodí na svet cisárskym rezom, táto skutočnosť z vás nerobí o nič horšiu matku alebo ženu," dodala pôrodná asistentka gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Agel Levice Bernadeta Severová.

Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení levickej nemocnici sa osvedčilo, že bonding po cisárskom reze prispieva k tomu, že mamička sa sústredí na bábätko a nové pocity, lepšie vníma samotný zákrok a oveľa rýchlejšia je aj pooperačná regenerácia.

zdroj a foto: Agel SSC

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre