02042023sob

Zdravotníctvo

Každý zdravotník levickej nemocnice bude farebne odlíšený podľa pracovného zaradenia

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 22. apríla 2022 - Budú na prvý pohľad rozoznateľní. Nemocnica Agel Levice prichádza s pilotným projektom. Ako informuje hovorkyňa siete nemocníc Agel Martina Pavliková, všetci jej zamestnanci, ktorí prichádzajú do kontaktu s pacientmi, budú mať svoju určenú farbu zdravotníckej uniformy.

Každý zdravotník levickej nemocnice bude farebne odlíšený podľa pracovného zaradenia

Podľa jej ďalších informácii spoločnosť Agel tak vychádza v ústrety jednak samotným zamestnancom, ktorí dostali nové, pekné ošatenie, ale aj pacientom, ktorí sa budú vedieť v toľkom počte zdravotníkov orientovať. "Vysvetľujúce informačné letáky s názvom: "Kto sa o vás stará" budú rozmiestnené aj po nemocnici. Podobne ako v prípade iných uniforiem v histórii, rôzne farby znamenali rôzne pracovné zaradenie či hodnosti. S rovnakým cieľom zdravotnícka sieť Agel zaviedla aj nové pracovné odevy v Nemocnici Agel Levice," priblížila Pavliková.

Každý zdravotník levickej nemocnice bude farebne odlíšený podľa pracovného zaradenia

Základom je biela uniforma pre lekárov a primárov. "Z hľadiska histórie vždy bola biela farba najrozšírenejšia, v minulosti sa používala napríklad aj na operačných sálach, čo síce zdôrazňovalo čistotu, ale viedlo k únave očí. Niekedy v polovici 20. storočia začali nemocnice upúšťať od bielej farby a prešlo na rôzne odtiene zelenej, čo uľahčilo prácu na operačných sálach," dodala hovorkyňa.

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Každý zdravotník levickej nemocnice bude farebne odlíšený podľa pracovného zaradenia

S tohtoročnou jarou prichádzajú farby do priestorov levickej nemocnice. Zdravotnícky personál má k dispozícií nový farebný dizajn uniforiem, ktoré majú pomôcť k jednoduchšiemu rozoznávaniu personálu. "Sme veľmi radi, že práve naša nemocnica dostala možnosť, stať sa pilotom farebného oblečenia. Veríme, že je to dobrý krok k prehľadnejšiemu rozoznávaniu personálu. My svoj personál poznáme, ale pre pacientov je zložitejšie, zaradiť či už primárov, lekárov, vedúce sestry, sestry alebo zdravotníckych asistentov. V nemocnici sa umiestňujú tabule s legendami, ktoré im tiež pomôžu, farebne rozlišovať zamestnancov," vyjadrila sa námestníčka Nemocnice Agel Levice Helena Dudášová.

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - OBUV A MÓDA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Každý zdravotník levickej nemocnice bude farebne odlíšený podľa pracovného zaradenia

Uniformy sa delia na pánske a dámske, pričom ak sú obe pohlavia v rovnakej funkcii, farba je rovnaká. "Primárov, primárky, lekárov a lekárky je možné spoznať podľa bielej alebo červenej uniformy, vedúce sestry podľa tyrkysovej, sestry detského oddelenia podľa bielej farby milým motívom blízkym deťom. Sestry a laboranti oddelenia klinickej biochémie, hematologicko-transfúzneho oddelenia a rádiológie majú modrú farbu uniformy. Zdravotníckej asistentke prislúcha ružová uniforma a zdravotníckemu asistentovi biela s ružovým golierom. Sanitárku a sanitára je možné rozpoznať podľa žltej uniformy a upratovačky podľa fialovej. Súčasťou dámskych uniforiem sú aj šaty. Levická nemocnica má momentálne takmer 600 zamestnancov, ktorých je možné vidieť v nových uniformách už teraz," uzavrela Martina Pavliková.

zdroj a foto: Agel

 

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre