02042023sob

Zdravotníctvo

Levická nemocnica hlási zhoršenie pandemickej situácie

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 28. marca 2022 - Nemocnica Agel Levice stále nezaznamenáva zlepšenie pandemickej situácie, znovu stúplo číslo covid pozitívnych zamestnancov. Ako informovala hovorkyňa siete nemocníc Agel Martina Pavliková, počet hospitalizovaných pacientov klesol len o malé množstvo, sú medzi nimi aj deti a tehotné ženy.

Levická nemocnica hlási zhoršenie pandemickej situácie

Nemocnica musela zastaviť plánované operácie, ktoré sa rozbehli len pred pár dňami, aj zlúčiť oddelenia. Zdravotníci upozorňujú, že variant omikron je stále veľmi rozšírený, aj keď s menším počtom fatálnych dôsledkov. "Počet hospitalizovaných pozitívnych pacientov oproti minulému týždňu klesol, rozdiel však nie je veľmi výrazný. Namiesto definitívneho ústupu koronavírus stále výrazne ovplyvňuje chod nemocnice. Aktuálne máme 27 covid pozitívnych pacientov, stav jedného si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, evidujeme aj dvoch covid pozitívnych detí," informovala námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľstvo Nemocnice Agel Levice Helena Dudášová.

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - OBUV A MÓDA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Starosti im robí aj výpadok 47 kolegov, u ktorých je potvrdený koronavírus, preto nemocnica musela urobiť zmeny, aby chod nemocnice zostal zachovaný. "Zastavili sme plánované operácie až do doby, kým sa naši kolegovia vrátia z PN a museli sme zlúčiť oddelenie úrazovej chirurgie s chirurgiou. Stále v nemocnici platí zákaz návštev pacientov," uviedla námestníčka.

V rámci mobilného odberového miesta sa na základe príkazu ministerstva zdravotníctva od 12. marca nerobia antigénové testy za poplatok 5€, nemocnica však vyšla záujemcom o testovanie v ústrety, na webe vysetrenia.agel.sk je možné si zakúpiť antigénový test v hodnote 7,99€ a tiež viaceré druhy PCR testov. "Záujemci sa môžu objednať prostredníctvom call centra na číslach +421 36 6379 360 a +421 36 6379 362 alebo na stránke portal.agel.sk Vakcinačné centrum naďalej eviduje pokles záujmu o očkovanie, takže svoju činnosť realizuje už len 1x v týždni, a to v piatok. Neplnoletí záujemcovia od päť do 11 rokov sa môžu prísť zaočkovať s registráciou a bez registrácie v čase od 7:30 do 08:30 hod. vakcínou Pfizer Comirnaty. Dospelí a deti od 12 rokov s registráciou a bez registrácie v čase od 08:30 do 12:00 hod. vakcínou Pfizer Comirnaty a dospelí záujemcovia o vakcínu Nuvaxovid s registráciou a bez registrácie v čase od 12:00 do 15:00. Registrácia je možná prostredníctvom NCZI, na stránke portal.agel.sk alebo prostredníctvom call centra," uzavrela hovorkyňa siete nemocníc Agel.

zdroj a foto: Agel

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre