01262022str

Zdravotníctvo

Dobré správy: Levická nemocnica zaznamenala zlepšenie pandemickej situácie

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 10. januára 2022 - Nemocnica Agel Levice za uplynulé dni nového roka zaznamenala zlepšenie vývoja tretej vlny pandémie koronavírusu. Ako informuje hovorkyňa siete nemocníc Agel Martina Pavliková, už druhý týždeň po sebe je počet hospitalizovaných pacientov v porovnaní so začiatkom decembra najnižší.

Dobré správy: Levická nemocnica zaznamenala zlepšenie pandemickej situácie

V Nemocnici Agel Levice leží aktuálne 12 pacientov s koronavírusom. "Z nich deviati sú umiestnení na štandardnom lôžku s prívodom kyslíka, stav troch je veľmi vážny a vyžaduje si napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu (UPV). Pacienti na UPV nemajú očkovanie proti covidu," hovorí riaditeľ levickej nemocnice Ján Belanský.

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - OBUV A MÓDA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Z radov zamestnancov sú pozitívni na covid len traja. Za uplynulý týždeň v regióne zaznamenali 260 nových prípadov koronavírusu, čo je podstatne nižšie číslo ako v predchádzajúcom období. "Z nich 22 percent (%) je vo veku nad 50 rokov. Celkovo je v našom okrese preočkovanosť pacientov nad 60 rokov 65,1 %," doplnil informácie riaditeľ nemocnice.

Za uplynulý týždeň nemocnica realizovala 745 antigénových testov s pozitivitou 6 % a 386 PCR testov. "Tu sa pozitivita pohybuje na úrovni 33,4 %, je to však nižšie číslo ako v závere roka. Nemocnica Agel Levice stále pokračuje v testovaní aj v očkovaní. Testy sa vykonávajú tak antigénové ako aj PCR. Očkovacie centrum levickej nemocnice realizuje očkovanie všetkými tromi dávkami vakcíny, očkuje sa v pracovných dňoch a v príprave je aj očkovanie detí vo veku od päť do 11 rokov," uzavrela hovorkyňa siete nemocníc Agel.

zdroj a foto: Agel

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre