05042026pon

Zdravotníctvo

Levická nemocnica podala proti koronavírusu už stotisícu dávku vakcíny

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 29. októbra 2021 - Nemocnica Agel Levice si môže zaknihovať dôležité číslo v boji proti pandémii koronavírusu. Ako informovala hovorkyňa siete nemocníc Agel Martina Pavliková, dňa 28. októbra 2021 totiž levickí zdravotníci vo vakcinačnom centre podali stotisícu dávku vakcíny.

Levická nemocnica podala proti koronavírusu už stotisícu dávku vakcíny

Vakcinačné centrum levickej nemocnice je v prevádzke na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR od 7. januára 2021. "Súčasnú situáciu vnímam ako dosť obmedzujúcu, v ktorej musíme stále niečo dodržiavať, pričom jednotlivé obmedzenia nestíhame sledovať. Z mojej rodiny našťastie nikto neochorel na koronavírus, ani nemám strach z ochorenia. Zaočkovať som sa dal, aby som mohol bezpečne vykonávať svoju prácu. Povinné očkovania všetky mám a neriešim očkovania, na to sú tu odborníci," uviedol Marián Michelík, ktorý stotisícu vakcínu proti koronavírusu dostal.

Prečítajte si aj:

Levická nemocnica podala proti koronavírusu už stotisícu dávku vakcíny

Vakcíny neobsahujú živý koronavírus, čiže očkovaním sa nemôžete nakaziť COVID- 19. "Po očkovaní môžete pociťovať bolestivosť ruky, miernu horúčku alebo bolesti tela, čo však neznamená, že trpíte týmto ochorením. Tieto príznaky, ak sa vôbec vyskytnú, sú dočasné a zvyčajne trvajú len jeden alebo dva dni. Signalizujú prirodzenú reakciu, keď sa imunitný systém vášho tela učí rozpoznať koronavírus a bojovať proti nemu. Na druhej strane ochorenie COVID-19 vás môže ohroziť ťažkosťami, ktoré pretrvávajú mesiace alebo aj dlhšie," uviedla doktorka z vakcinačného centra Nemocnice Agel Levice Halina Turjanica.

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Očkovacie centrum Nemocnice Agel Levice sa nachádza na 1. poschodí v priestoroch bývalej rádiológie. Očkuje sa prvou, druhou aj treťou dávkou vakcíny v pracovných dňoch. Od 07:30 do 08:30 hod. sa môžu prísť zaočkovať deti s registráciou a bez registrácie v sprievode zákonného zástupcu. Dospelí s registráciou v čase od 08:30 do 13:00, dospelí bez registrácie medzi 11:00 až 13:00 hod. Imunokompromitovaní pacienti s registráciou aj bez registrácie majú vyčlenený čas na očkovanie od
13:00 do 15:00 hod. Záujemcovia sa môžu objednať prostredníctvom NCZI, alebo na stránke www.agel.sk alebo prostredníctvom call centra na číslach: +421 36 6379 360, +421 36 6379 362, +421 36 6379 663.

V Nemocnici Agel Levice je momentálne hospitalizovaných deväť pacientov s koronavírusom, z toho traja sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

zdroj a foto: Agel

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre