04222021štv

Zdravotníctvo

Pozitívny vývoj pandemickej situácie v levickej nemocnici Veľkonočné sviatky spomalili

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 7. apríla 2021 - Nemocnica Agel Levice môže po Veľkonočných sviatkoch skonštatovať, že pozitívny vývoj pandemickej situácie sa nateraz zabrzdil. Ako informuje hovorkyňa siete nemocníc Agel Martina Pavliková, hoci celkovo počet pozitívnych pacientov len mierne narástol a nemocnica nemá žiadneho zamestnanca s koronavírusom, intenzivististické lôžka sú stále plné.

Pozitívny vývoj pandemickej situácie v levickej nemocnici Veľkonočné sviatky spomalili

To si podľa jej ďalších slov vyžaduje stále enormné nasadenie zdravotníkov. Súčasná situácia zatiaľ neumožňuje otvoriť nemocnicu aj pre príbuzných pacientov, takže návštevy zostávajú zakázané. "Zdravotnú starostlivosť ku dnešnému dňu poskytujeme 14 pacientom s koronavírusom, stav siedmych pacientov je tak závažný, že si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, žiadneho pacienta nemáme suspektného (vyvolávajúci podozrenie na určitú chorobu, pozn.redakcia)," uviedol riaditeľ nemocnice Ján Belanský s tým, že plne vyťažené sú intenzivistické lôžka tak pre covidových aj necovidových pacientov.

Prečítajte si aj:

Tie prvé sú bez prestávky obsadené pacientmi od začiatku roka, tie druhé už mesiac. "Kvôli enormnému dlhodobému vyťaženiu špecializovaného personálu, ktorý sa o týchto pacientov stará, sme na hranici ich možností," uviedol riaditeľ nemocnice.

Pozitívnou správou podľa Pavlikovej je, že nemocnica neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca. "Naplno funguje vakcinačné centrum, nemocnica je pripravená ponúknuť odbornú pomoc aj pri zriadení veľkokapacitného vakcinačného centra v Leviciach," uzavrela hovorkyňa siete nemocníc Agel.

zdroj: Agel, foto: Leviceonline.sk

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre