Čerpacia stanica J.I.D. Gas, Hronská 2, Levice

Čerpacia stanica J.I.D. Gas, Hronská 2, Levice

03272023pon

Zdravotníctvo

Šľachetný čin len 5-ročného Miška. Svoje hračky daroval deťom v nemocnici Levice

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 27. augusta 2020 - Malý, len 5-ročný Miško zo Šurian sa zachoval ako veľký chlap. Nezištne sa podelil o svoje hračky a chorým detičkám v Nemocnici Agel Levice pripravil veľké prekvapenie.

Šľachetný čin len 5-ročného Miška. Svoje hračky daroval deťom v nemocnici Levice

Spolu s maminkou vytriedili všetky hračky, ktoré využíval málo, aby potešili malých chorých pacientov. "Malý mal doma veľa hračiek, ale nestíhal sa s nimi hrať, viaceré ležali len tak, nevyužité, obchádzali sme ich," opisuje maminka Marianna Hubočanová.

Betónová vodomerná šachta - projektovanie výrobkov z betónu či vodomernú šachtu, štandardizované betónové kocky či betónové stĺpy, preprava stavebných materiálov

Proficon Vodomerná šachta - projektovanie výrobkov z betónu či vodomernú šachtu, štandardizované betónové kocky či betónové stĺpy, preprava stavebných materiálov

Rozhodli sa teda, že nemalú časť zásob svojich krásnych hračiek daruje Miško do nemocnice. "Napadlo mi, že detičky v nemocnici sa potešia. Ako malá som strávila veľa času v nemocnici a viem, že tam hračiek nie je nikdy dosť," vysvetľuje Miškova maminka.

Šľachetný čin len 5-ročného Miška. Svoje hračky daroval deťom v nemocnici Levice

"Veľmi precízne hračky vytriedili, Miško každú jednu hračku odobril, vravel, že ich dáme chorým detičkám. Tešili sme sa spolu, že urobím radosť iným malým kamarátom. Väčšinou všetko nepotrebné darujeme ďalej, máme z toho potom veľmi dobrý pocit, veď to poznáte,“ dodáva pani Hubočanová.

Darček teda putoval na Detské oddelenie nemocnice Agel Levice, kde majú hospitalizované deti vo veku od nula do dovŕšenia 19 roku života rokov. Ročne sa na oddelení vystrieda 1500 malých pacientov. "Naši malí pacienti sa hračkám nesmierne tešia, obrovská chvála a obdiv patrí mladej rodinke a hlavne malému Miškovi. Hračky sú tým najlepším spôsobom, ako ich aspoň trošku rozptýliť a spríjemniť im pobyt v nemocnici," hovorí vedúca sestra Pediatricko-neonatologického oddelenia Katarína Strošková.

zdroj a foto: Agel SK

VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU. TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Podporte projekt celoregionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT

Pozrite si videoreportáže TVTEKOVHONT tu: https://www.youtube.com/tvtekovhont

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Prečítajte si:

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre