02192020str

Na sídlisku Vinohrady otvorili nové parkovisko pre vyše 100 áut, vyšlo na 730 tis. Eur

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 25. júna 2019 - Na sídlisku Vinohrady dnes otvorili nové parkovisko pre vyše 100 áut. Ako portál Leviceonline.sk informovala referentka vzťahov s verejnosťou a médiami na Mestskom úrade (Msú) v Leviciach Adriana Macáková, celkové náklady na výstavbu parkoviska vrátane výsadby zelene sú 730 tis. eur.

Na sídlisku Vinohrady otvorili nové parkovisko pre vyše 100 áut, vyšlo na 730 tis. Eur

Výstavba parkoviska pre vyše 100 áut sa v priebehu júna dokončila na sídlisku Vinohrady na Hlbokej ulici. "Stavebné práce realizovala na základe verejného obstarávania spoločnosť Eurovia SK. Práce sa začali koncom novembra 2018, pričom počas zimných mesiacov boli prerušené," povedala Macáková.

Parkovisko bude súčasťou novobudovanej miestnej komunikácie Stará Družstevnícka ulica, prepájajúcej Hlbokú ulicu s Tatranskou. "Táto nová ulica bude rozdeľovať parkovisko na dve časti. Pozdĺž komunikácie je na jednej strane navrhnuté parkovisko s kolmými parkovacími státiami a na druhej strane parkovisko so šikmými parkovacími státiami," spresnila pracovníčka MsÚ Levice.

Na sídlisku Vinohrady otvorili nové parkovisko pre vyše 100 áut, vyšlo na 730 tis. Eur

Spolu bolo pôvodne v projekte navrhovaných 111 parkovacích miest, avšak z dôvodu vzniknutej kolízie novobudovaného parkoviska s už vybudovanou in-line dráhou, sa pristúpilo k úpravám projektovej dokumentácie parkoviska, čím sa znížil celkový počet parkovacích miest na parkovisku na 101 miest. "Súčasťou výstavby je kanalizácia, chodník, verejné osvetlenie aj retenčné nádrže na zadržiavanie dažďovej vody, ktoré budú slúžiť na zavlažovanie zelene. Na jeseň sa uskutoční aj výsadba zelene medzi parkovacími miestami a v okolí parkoviska v hodnote cca 100 tis. Eur," priblížila Macáková.

Youtube kanál Leviceonline.sk

Účelom výsadby je prekrytie spevnených plôch korunami stromov a zároveň pohľadová izolácia od vedľajších rekreačných a športových plôch. "Pribudne tu vyše 50 vzrastlých stromov, kríky a trvalky," ukončila.

Pásku na parkovisku prestrihol prednosta mestského úradu v Leviciach a predseda komisie dopravy mestského zastupiteľstva spolu so zástupcami spoločnosi Eurovia.

zdroj a fotografie: MsÚ Levice

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika Zľavaonline.sk - paleta najlepších zliav Sexland.sk - všetko pre Vaše potešenie

POZRITE SI TIEŽ:

http://keramikahago.sk/
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre