01222020str

Na sídlisku Rybníky 5 v Leviciach na Textilnej ulici otvorili nové parkovisko, stálo 500.000 Eur - video

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 4. júna 2019 - Na sídlisku Rybníky 5 v Leviciach na Textilnej ulici v utorok 4. júna 2019 slávnostné otvorili novovybudované parkovisko. Na sídlisku tak vzniklo nových 181 parkovacích miest, súčasťou je aj niekoľko parkovacích miest pre zdravotne postihnutých občanov.

Na sídlisku Rybníky 5 v Leviciach na Textilnej ulici otvorili nové parkovisko, stálo 500.000 Eur - video

V našej videoreportáži sme oslovili primátora mesta Levice Jána Krtíka, bývalého primátora mesta Štefana Mišáka a zástupcu zhotoviteľa stavby Gregora Horniaka. Zaujímal nás aj názor miestnych obyvateľov, či vytvorenie tohto nového parkoviska napomôže súčasnej situácii v doprave na sídlisku a okolí. Videoreportáž si môžete pozrieť tu:

Okolie parkoviska ešte prebehne úpravou, najmä tu vysadia kríky a ďalšiu zeleň, pričom výsadba prebehne v jesenných mesiacoch tohto roka. Parkovisko je k dispozícii už odo dňa slávnostného otvorenia, teda od 4.6.2019. Investícia vyšla na 500.000 Eur.

Výstavba prebiehala od októbra 2018 do mája 2019, pričom počas zimných mesiacov bola prerušená. Parkovisko je na ploche 4000 m2, resp. dĺžka je 250 metrov. Je tu osadených takmer pol kilometra obrubníkov. Zámková dlažba je tu preto, pretože pod parkoviskom vedie vodovodné potrubie. Projektant stavby sa preto rozhodol pre zámkovú dlažbu, aby bolo v prípade poruchy možné sa k nemu dostať bez nutnosti búracích prác.

Práve na sídliskách Rybníky V a Vinohrady vedenie mesta uvažuje nad spustením rezidenčného parkovania.

Mesto onedlho otvorí ďalšie parkovisko na sídlisku Vinohrady a má v pláne vybudovať ďalšie menšie parkoviská.

To vybudovali na doteraz nevyužívaných pozemkoch medzi sídliskom a bývalou "Textilkou". Projekt uľahčil aktuálne mimoriadne ťažkú situáciu s parkovaním v danej lokalite.

Youtube kanál Leviceonline.sk

Vlastníkom daného pozemku bola súkromná spoločnosť Andritz Kufferath, s.r.o., ktorá v priestoroch bývalého bavlnárskeho závodu v súčasnosti podniká v oblasti vývoja, výroby a distribúcie formovania tkanín.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika Zľavaonline.sk - paleta najlepších zliav Sexland.sk - všetko pre Vaše potešenie

Mesto v roku 2014 túto firmu oslovilo so zámerom odkúpiť pozemok, s cieľom vybudovať dostatočný počet parkovacích miest, pričom ponúklo cenu 23 € za meter štvorcový. V roku 2015 dalo mesto spracovať štúdiu parkoviska a geometrický plán. Geometrickým plánom bola z pozemkov spoločnosti odčlenená výmera 4642 m2, ktorá bola odsúhlasená oboma stranami. Túto výmeru a tým aj predaj odsúhlasilo predstavenstvo zahraničnej spoločnosti koncom októbra 2016 pre mesto Levice s nasledovnými podmienkami:

1. Mesto Levice sa v zmluve zaviaže, že v lokalite kde Andritz Kufferath s.r.o. Levice vlastní pozemky a ktoré sú v územnom pláne schválené a určené ako priemyselná zóna, nedôjde v najbližších 20 rokoch k zmene územného plánu;

2. Do zmluvy o odpredaji pozemkov zapracovať, že mesto Levice nebude požadovať ďalší pás izolačnej zelene v zmysle platného územného plánu, t.j. parkovisko a 5m izolačný pás na pozemku spoločnosti, spolu 30m, bude dostatočná izolačná zeleň pre ich zamýšľanú výstavbu priemyselného objektu;

3. Cenu za pozemok navrhujú 34 € za m2.

Uvedené skutočnosti boli predmetom rokovania komisií MsZ i mestskej rady a bol predložený na rokovanie mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutočnilo 15. decembra 2016.

Aký je Váš názor na otvorenie tohto parkoviska. Zlepší podľa Vás situáciu v doprave v tomto sídlisku? Ako sa staviate k plánu rezidenčného parkovania? Píšte svoje komentáre pod článok alebo na našu Facebook stránku.

zdroj, foto a video: Andrej Budai foto - video služby, www.leviceonline.sk, www.regionline.sk

POZRITE SI TIEŽ:

http://keramikahago.sk/
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre