07132020pon

Rozprávkové cesty za poznaním, žiaci ZŠ A.Kmeťa v Leviciach v Dánsku nahrávali rozhlasovú hru

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 28. novembra 2019 - Základná škola (ZŠ) Andreja Kmeťa v Leviciach je od septembra 2017 zapojená v rámci projektov Erasmus+ do nemeckého projektu Ein Koffer voller Märchen reist durch Europa (Kufor plný rozprávok putuje Európou), ktorý potrvá až do júna 2020.

Rozprávkové cesty za poznaním, žiaci ZŠ A.Kmeťa v Leviciach v Dánsku nahrávali rozhlasovú hru

Do projektu je zapojených ďalších sedem krajín, konkrétne Nemecko, Dánsko, Chorvátsko, Turecko, Poľsko, Fínsko a Grécko. Hlavným cieľom tohto medzinárodného projektu je výmena osvedčených metodických postupov a materiálov medzi učiteľmi cudzích jazykov zúčastnených krajín. Ústrednou témou projektu sú rozprávky, ktoré žiaci spracovávajú rôznymi spôsobmi počas jednotlivých školiacich a vzdelávacích aktivít.

V rámci projektu už boli zrealizované dve stretnutia, na ktorých sa zúčastnili aj žiaci ZŠ Andreja Kmeťa v Leviciach. Svoje znalosti a zručnosti z nemeckého jazyka ako aj z ostatných vyučovacích predmetov si mohli preveriť so žiakmi zo všetkých zúčastnených krajín v Dánsku pri nahrávaní rozhlasovej hry, pričom spracovávali klasickú a modernú verziu rozprávky Janko a Marienka.

Počas bohatého programu v dánskom meste Tingleff sa venovali nielen práci s textom, nahrávaniu a tvorbe zvukových kulís, ale aj rôznym športovým a kultúrnym podujatiam, ktoré pre všetkých pripravili dánski partneri projektu.

Jakub Lacek, žiak, ktorý už niekoľko rokov úspešne reprezentuje školu v Olympiáde z nemeckého jazyka, zaujal svojou výbornou nemčinou natoľko, že ho vyučujúci v dánskej škole oslovili, aby poskytol rozhovor pre miestne noviny.

Rozprávkové cesty za poznaním, žiaci ZŠ A.Kmeťa v Leviciach v Dánsku nahrávali rozhlasovú hru

Za chorvátskym partnerom cestovali žiaci a učitelia školy do krásneho mesta Pregrada. Hlavnou úlohou tohto nadnárodného stretnutia bolo vytvoriť počítačové animácie k už spomínanej rozprávke Janko a Marienka. Tvorba animácií si vyžaduje nielen počítačové zručnosti, ale aj umelecké nadanie, keďže si žiaci jednotlivé postavy navrhovali a sami vyrábali. Okrem svedomitej práce na projektovom zadaní prežili znova týždeň plný rôznych zaujímavých aktivít, stretnutí a poznávacích zájazdov.

Okrem stretnutí so žiakmi sa v rámci projektu uskutočnili stretnutia učiteľov, ktoré vždy obohatia portfólio každého účastníka. Z prezentovaných aktivít potom zo školy čerpajú na vyučovaní cudzích jazykov, ale aj iných predmetov.

Kroky ZŠ Andreja Kmeťa v Leviciach povedú v novembri 2019 do poľského mesta Štetín, kde sa uskutoční v poradí už šieste nadnárodné stretnutie vyučujúcich. V januári a v apríli 2020 privítajú všetkých projektových partnerov na Základnej škole Andreja Kmeťa v Leviciach. Januárové stretnutie bude stretnutím vyučujúcich a v apríli ich na pôde školy navštívia aj žiaci partnerských škôl. Žiaci sa budú spoločne zaoberať dramatizáciou rozprávky Janko a Marienka. Tieto stretnutia totiž žiakov ale aj pedagógov školy neobohacujú iba po profesijnej stránke, ale aj po ľudskej. Naučili sa rešpektu a tolerancii voči iným kultúram, zvykom a tradíciám.

zdroj a fotografie: VSz

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre