10162019str

Tlmačskí študenti sa zúčastnili odbornej exkurzie v závode Volkswagen Bratislava

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

BRATISLAVA / TLMAČE 19. decembra 2018 - Bratislavský závod Volkswagen (VW) láka stále čoraz viac návštevníkov. Dňa 17. decembra 2018 sa aj študenti II.E, II.D a I.F triedy Strednej odbornej školy technickej Tlmače zúčastnili hodnotnej odbornej exkurzie v najväčšom automobilovom koncerne na svete - závode na výrobu áut Volkswagen Bratislava.

Tlmačskí študenti sa zúčastnili odbornej exkurzie v závode Volkswagen Bratislava

VW pôsobí na Slovensku od roku 1991, pričom bratislavský závod je jediným automobilovým závodom na svete, vyrábajúcim vozidlá piatich značiek pod jednou strechou - Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen Up, Škoda Citigo, SEAT Mii a karosérie pre Porsche Cayenne. Viac ako 99 % jeho produkcie smeruje na vývoz do 148 krajín sveta. Bolo teda čo obdivovať, prezerať a na vlastné oči presvedčiť sa, ako prebieha výrobný proces tejto značky áut.

Takúto príležitosť mal aj druhák Jozef Žíroš, ktorý nám prezradil jeho dojem z exkurzie. "Bola to pre mňa výborná exkurzia, kedy som sa na vlastné oči presvedčil, že tento závod vyrába autá najvyššej kvality za prísnych nielen bezpečnostných, ale predovšetkým technických a technologických podmienok. Tá lanovka na prepravu hotových automobilov bola fantastickým momentom a prekvapením nielen pre mňa, ale aj pre mojich spolužiakov. Majú to fakt vymakané a profesionálne na vysokej úrovni."

V rámci zaujímavej exkurzie si študenti technického zamerania prezreli jednotlivé pracoviská a obrovské výrobné haly, kde konštruujú vozidlá pre trh do celého sveta pomocou najmodernejšej techniky automobilového priemyslu. Žiaci mali možnosť spojiť  teóriu s praxou. Exkurzia bola zameraná na výrobný proces áut, ktorý sa skladá zo šiestich fáz, a to lisovňa, karosáreň, lakovňa, montáž, výroba agregátov a Finish center. "Zaujala nás predovšetkým lisovňa, kde sme doslova s otvorenými ústami z blízkosti pár metrov mohli v ten deň vidieť výrobu jednotlivých častí karosérie najnovšieho pripravované modelu auta na automobilový trh Porsche Cayenne. Treba povedať, že nám to dalo oveľa lepšiu predstavu o výrobnom procese automobilov. Chcel by som aj ja budúci rok po skončení štúdia pracovať v tejto automobilke," doplnil jeden zo študentov nadstavbového štúdia Patrik Levák.

Študenti videli stovky pracujúcich robotníkov, ako vyrábajú autá. Veľa sa naučili a dozvedeli o výrobnom procese vo fabrike VW Bratislava, a to vďaka podrobnému a
komplexnému výkladu sprievodcov.

zdroj a foto: Mgr. Marián Sabala

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Komentárov  

-4 # Tomzi 2018-12-19 16:52
No ako dobre je si vybrať náhodného žiaka ktorí nič nepovedal a k tomu ste sa ho nepýtali že či môžete jeho meno zverejniť na svojej stránke ;-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+5 # leviceonline 2018-12-19 17:04
Článok sme dostali aj s tými menami priamo zo školy.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # leviceonline 2018-12-19 17:35
Okrem toho sme si overovali, škola má súhlas na použitie mien od všetkých žiakov
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # Marián S 2018-12-19 20:26
Ďakujeme adminovi za zverejnenie príspevku.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre