02242024sob

Lenka Berkešová už ako 3-ročná spievala, dotiahla to na úspech v medzinárodnej súťaži - video

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 22. júla 2019 - Už na materskej škole pani učiteľky poukazovali, že má umelecké cítenie. Krásne kreslila, recitovala, chodila na tanečnú. Talentmánia, bola jej prvá spevácka súťaž v škôlke, kde do ruky chytila naozajstný mikrofón a pred porotou spievala pieseň „sedemdesiat sukien mala“.

Lenka Berkešová už ako 3-ročná spievala, dotiahla to na úspech v medzinárodnej súťaži

Doteraz absolvovala desiatky ďalších súťaží s mnohými prvenstvami. Hovoríme o dnes 13-ročnej talentovanej speváčke Lenke Berkešovej, ktorú sme vyspovedali v našom videorozhovore.

DREVEX Zlaté Moravce - stavebné rezivo

Pozrite si náš videorozhovor tu:

V roku 2012/2013 sa stala prváčkou a spoločne s rodičmi mala vybrať krúžok, ktorému sa bude venovať. "Nevedeli sme ktorý, lebo vedela to aj to a tak nám pani vychovávateľka poradila spev. Hneď v decembri toho roku stála s mikrofónom v ruke v plnej športovej hale na školskej akcii „Mikuláš s basketbalom“. Odvtedy nevynechala ani jeden ročník mikulášskej akcie. Koniec prvého ročníka sa niesol v znamení „Karaokestar“, kde získala 1.miesto vo svojej kategórii. Rôzne školské vystúpenia, podujatia, tam bola aj Lenka," povedala Lenkina mama Eva.

Lenka Berkešová už ako 3-ročná spievala, dotiahla to na úspech v medzinárodnej súťaži

Ako druháčka išla trochu ďalej, mimo základnej školy. V novembri na súťaži „Levicko má talent“ Lenku ocenili diváci svojimi hlasmi. "Ďalšie školské vystúpenia, besiedky, Mikuláš s basketbalom, opäť Karaokestar a školský rok ukončila veľmi emotívnym vystúpením a to spievaním štátnej hymny SR na majstrovstvách Slovenska v basketbale žiakov, ktoré sa konali v Leviciach," pokračuje Lenkina mama.

V treťom ročníku si povedali, že by bolo dobré, posunúť sa ďalej a Lenka začala navštevovať Základnú umeleckú školu (ZUŠ) v Leviciach. "Okrem podujatí základnej školy, besiedok, okresného kola Slávik Slovensko, Levicko má talent – mimoriadna cena poroty, Hymna SR, sa začali vystúpenia aj v ZUŠ-ke. Levický hudobný festival – 1.miesto vo svojej kategórii a ku koncu školského roku krásne vystúpenie s Richardom Rikkoňom. Okrem školských a "zuškárskych" akcii Lenku mohli ľudia vidieť aj na obecných dňoch. Prvý krát na takom podujatí spievala v Demandiciach," vysvetľuje.

Lenka Berkešová už ako 3-ročná spievala, dotiahla to na úspech v medzinárodnej súťaži

Každý školský rok sa im spája s výnimočným podujatím, inak to nebolo ani vo štvrtom ročníku ZŠ. "Znova množstvo podujatí, vystúpení, súťaží, ale taká naj bola „Hviezdička“. Cestovali sme do Košíc, užívali si krásne tri dni. Lenke sa podarilo získať 3.miesto a už to neboli „len“ Levice. Išli sme ďalej. Dni obce Demandice, Santovka, Preseľany a ďalšie veľmi významné mimoškolské vstúpenie bolo na „Národných matičných slávnostiach“ v Komárne," dodáva.a

Keďže na súťaži „levicko má talent“ Lenka dovtedy získala „iba vedľajšie“ ocenenia, tak to s Lenkou ako už s piatačkou na ZŠ skúsili ešte raz." A podarilo sa. S piesňou z rozprávky Frozen si podmanila publikum, porotu a získala 1.miesto. S Lenkou sme veľa spievali aj doma, mala veľa piesní v repertoári. Preto sme sa rozhodli, že to trochu zhrnieme a zorganizovali sme koncert, kde odspievala približne 17 piesní. Ďalšie besiedky, vystúpenia a potom prišla súťaž „Trieda hľadá hviezdu“. Bolo internetové kolo, kde postúpila do výberu v Bojniciach. Zaspievala a porota Marian Čekovský, Jaro Slávik a Roman Galvánek s potešením a výborným hodnotením oznámili, že postupuje do finálového kola. Lenka v Bratislave finále vyhrala. Tento školský rok mala ešte ďalšie prvé miesta a to na súťažiach „Pink song“, „Senecká dúha“, „Muzikálová hviezda“. Aj mesto Levice vyhodnotilo Lenkin školský rok ako veľmi úspešný a udelilo jej ocenenie „Zlaté levíča 2017“," približuje Lenkina mama Eva.

Lenka Berkešová už ako 3-ročná spievala, dotiahla to na úspech v medzinárodnej súťaži

So šiestačkou Lenkou sa rodičia opäť rozhodli pre koncert. "Skvelá skúsenosť, ktorá sa dá získať iba na pódiu. Na dňoch v Demandiciach mala možnosť spievať za doprovodu Mariana Čekovského. Súťaže, vystúpenia, besiedky, jarmoky, atď., to bolo počas celého školského roka, ale ako som už písala, každý rok sa nám „zapísal“ do pamäte niečím výnimočným. V januári som videla na internete casting na spevákov do 12 rokov, tak som ju prihlásila. Po pár dňoch nám volali z TV Markíza, že Lenku pozývajú na konkurz do Bratislavy. No a vyhrala. O dva týždne bolo natáčanie hudobnej relácie „Chartshow“ a v televízii sme sa na našu Lenku pozerali v júny. Medzi tým základná škola oslavovala svoje 30.výročie a na slávnostnej Akadémii si Lenka zaspievala s Tomášom Bezdedom „Zvonky šťastia“."

Lenka Berkešová už ako 3-ročná spievala, dotiahla to na úspech v medzinárodnej súťaži

Kamarátka Lenkinym rodičom poslala plagát o „ďalšej“ súťaži. "Dovtedy ešte anglicky nespievala. Ale že to nevadí a tak sme Lenku prihlásili. No a potom že postupuje do česko-slovenského finále do Prahy. Fú, to bolo niečo. Snažili sme sa, aby to ako súťaž nebrala, aby si účinkovanie užívala. Okrem iných akcii, súťaží, vystúpení, toto bola hlavná dominanta roku a všetko sme prispôsobili Prahe, no neľutujeme to. Finálový večer prebiehal nádherne, úžasné podujatie na profesionálnej úrovni, za účasti hviezdnej poroty. Lenke sa podarilo vyhrať a získala za Slovensko postup do Grand Finále v talianskom Sanreme. Tam ju ocenila študentská porota a získala špeciálne ocenenie komisie. Neuveriteľné zážitky, priatelia, skúsenosti, to sú veci, ktoré Lenke budú pripomínať rýchly, skvelý, úspešný rok 2018/2019. Lenka okrem toho veľmi rada kreslí, lyžuje, korčuľuje a hrá bedminton," ukončila Lenkina mama.

Lenka Berkešová už ako 3-ročná spievala, dotiahla to na úspech v medzinárodnej súťaži

zdroj a fotografie: archív Lenky Berkešovej, video: Andrej Budai foto - video služby, www.leviceonline.sk

Prečítajte si aj:

Youtube kanál Leviceonline.sk
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre