08142020pia
Proficon Vodomerná šachta - projektovanie výrobkov z betónu či vodomernú šachtu, štandardizované betónové kocky či betónové stĺpy, preprava stavebných materiálov

Lenka Berkešová si víťazstvom v speváckej súťaži Sanremo Junior CZ/SK vybojovala postup do talianskeho grand finále

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

PRAHA / LEVICE 24. februára 2019 - Mladá talentovaná speváčka z Levíc Lenka Berkešová za slovenskú stranu zvíťazila v detskej speváckej súťaži Sanremo Junior CZ/SK. Za českú stranu si prvenstvo v súťaži, ktoré sa konalo dňa 20.2.2019 v pražskom divadle Hybernia, vybojovala Aneta Kalertová. Obe speváčky si týmto víťazstvom vybojovali postup do talianskeho grand finále Sanremo Junior.

Lenka Berkešová si víťazstvom v speváckej súťaži Sanremo Junior CZ/SK vybojovala postup do talianskeho grand finále

Kamarátka Lenkinej maminy Evy Húskovej Berkešovej poslala link na plagát, kde bola táto súťaž propagovaná a tak sa poslali prihlášku aj s nahrávkou. "Vlastne sme ani nevedeli, čo a aká súťaž to je. Lenka chodí po súťažiach, takže sme si mysleli, že to bude ďalšia súťaž ako ostatné. Ale mýlili sme sa,bolo to niečo úplne iné. Vlastne sa Lenka dostala medzi profesionálov. Uvidíme, čo bude ďalej... asi sa ľuďom páči aj jej vystupovanie, jej prejav, spev, lebo už na september 2019 si ju volali na podujatie," zaspomínala Lenkina mamina.

Zaujímalo nás, či sa Lenka na túto súťaž pripravovala nejako špeciálne. "Áno, mali sme niekoľko prípravných víkendov v Prahe. Mali hodiny s hlasovou pedagogičkou, s herečkou, rôzne aktivity na odbúranie trémy," vysvetlila.

Od začiatku súťaže, ako Lenkina mama vedela, že bude vystupovať vo finále, snažila sa jej vštepiť, aby to ako súťaž už nebrala. "Aby si to finále užívala, aby nebola v strese, pretože už to, že sa tam dostala, bol pre nás veľký úspech. Bolo základné kolo, potom bolo výberové kolo už v Bratislave a tam vybrali tri Slovenky, ktoré budú vo finále," dodala.

Do základného kola posielali Lenkou naspievanú pieseň Správne dievča a potom v ďalšom kole spievala pred porotou polovičky piesní ako Slnečný kalendár, Ak náhodou a podobne. "Na finále jej vybrali pieseň aj podľa videí, čo mali od nás, čo už spievala Lenka sama. Na základe toho jej vybrali z rozprávky Vajana, pretože pieseň z rozprávky Frozen už vo finále bola," povedala Eva Húsková Berkešová.

A z čoho vlastne súťaž pozostávala? "Odspievali svoju finálovú súťažnú pieseň, potom spoločnú súťažnú a potom boli vystúpenia známych spevákov - Katky Knechtovej, Marty Jandovej, Mareka Straceného, Mira Žbirku, Heleny Vondráčkovej a deti mali ešte niekoľko spoločných piesní a potom bolo vyhlásenie výsledkov," opísala Lenkina mama.

Každé dieťa získalo nádherný pohár a diplom. "Lenka okrem toho získala víťazný pohár a samozrejme to najviac - postup do talianskeho grand finále Sanremo junior, ktoré sa uskutoční v máji. Je to skvelé, ale ako Helenka Vondráčková odpovedala na otázku, ako sa tak dlho udržala na scéne, odpovedala Nohami na zemi:) ...na dcéru sme veľmi hrdí, myslím, že je to aj vidieť na našich FB stránkach :)," ukončila.

Viac fotiek nájdete tu: http://www.aplausin.cz/dramaticke-rozhodovani-o-vitezi-sanremo-junior-meky-zbirka-malem-prisel-o-bryle/?fbclid=IwAR0icsd0rBrsz7bg7DhbCg9Chx91_5F7BTN-9NQcvSuKxwpHRSu3RdLzSF0

zdroj: www.leviceonline.sk, foto: Óčko TV

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre