04232024uto

Výstavba novej bytovky v Šahách by sa mohla začať už koncom roka 2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

ŠAHY 22. októbra 2021 - Výstavba novej bytovky v Šahách na Tabánskej ulici na sídlisku Tabáň by sa teoreticky mohla začať už koncom roka 2021. Potvrdil nám to primátor mesta Šahy Štefan Gregor.

Výstavba novej bytovky v Šahách by sa mohla začať už koncom roka 2021

Mesto Šahy má oficiálne doručené zmluvy s Ministerstvom dopravy a výstavby (MDaV) a Štátnym fondom rozvoja a bývania (ŠFRB) o pôžičke a dotácii na výstavbu novej bytovky s 19-imi bytovými jednotkami na Tabánskej ulici. "Dňa 28. októbra 2021 zasadá Mestské zastupiteľstvo (MsZ) v Šahách a ak poslanci zmluvy odsúhlasia, podpíšem ich a odošlú sa na podpis MDaV a ŠFRB. Okamžite, ako nám budú doručené, pristúpime k podpisu Zmluvy o dielo, teda zmluvy s víťazným uchádzačom z verejného obstarávania o realizácii stavby s realizátorom a následne sa môže začať stavať. Predpokladáme začiatok realizácie stavby ešte tento kalendárny rok (ak to poveternostné podmienky dovolia) a predpokladáme ukončenie stavby do 14 až 16 mesiacov, teda niekedy v prvej polovici roku 2023," informoval primátor Šiah.

Súčasťou výstavby sú aj parkovacie plochy a okolie bytovky. "Ďakujem mojim kolegom, ktorí sa na tom fakt narobili bez akejkoľvek externej pomoci, a takisto ďakujem naozaj nezvyčajnej väčšine desiatich podporujúcich poslancov z dvanástich," dodáva Gregor na svojej Facebook stránke.

Prečítajte si aj:

Výstavba novej bytovky v Šahách by sa mohla začať už koncom roka 2021

Mesto Šahy má kompletné povolovacie úkony za sebou, teda má platné stavebné povolenie aj ukončené verejné obstarávanie. "Týmto bytom musíme zachovať počas celej životnosti nájomný charakter, teda sa nemôžu predať do súkromného vlastníctva. Nebudú to sociálne byty ale štandartné byty. Budú aj menšie aj väčšie. Podmienky, za akých sa budú prideľovať byty, určia už asi noví poslanci MsZ, pretože byty sa budú prideľovať po voľbách, ktoré sa uskutočnia koncom roka 2022. V tejto chvíli máme platné Všeobecne záväzné zariadenie č.2 z roku 2019 o podmienkach prideľovania nájomných bytov vo vlastníctve mesta Šahy (https://www.sahy.sk/download_file_f.php?id=1151841), ktoré môže MsZ zmeniť. Podávať si žiadosti teraz bude asi zbytočné, pretože k týmto žiadostiam požadujeme prílohy, ktoré budú musieť byť aktuálne v čase posudzovania," vysvetlil Štefan Gregor.

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Výstavba novej bytovky v Šahách by sa mohla začať už koncom roka 2021

Podľa TASR budú celkové náklady na výstavbu po verejnom obstarávaní 1.300.494 eur, z tejto sumy sú už náklady na projektovú dokumentáciu a prípravné práce vo výške 33.006 eur uhradené. "Navrhovaný je jeden bytový dom s 19 bytovými jednotkami, ktorý je rozdelený na dve sekcie. Okrem výstavby samotných bytových jednotiek sa v projekte počíta aj so stavbou potrebnej infraštruktúry. Jej súčasťou má byť prístupová cesta, parkovisko, chodníky, sadové a terénne úpravy, verené osvetlenie a ďalšie inžinierske siete," uzatvára TASR.

zdroj a foto: Facebook Štefan Gregor, TASR

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre