02232020ned

V levickej nemocnici školia sestry, ako správne komunikovať s pacientom

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 10. februára 2020 - Nemocnica Levice, člen skupiny Agel, začala využívať všetky moderné metódy na získanie dôvery zo strany pacientov a budovanie svojho dobrého mena. Ako spoločnosť informuje, medzi najmodernejšie prostriedky, ktoré nestoja veľa peňazí, ale vo vzťahu pacient - zamestnanec môžu priniesť obrovský efekt, je správny spôsob komunikácie.

V levickej nemocnici školia sestry, ako správne komunikovať s pacientom

Sestry Interného oddelenia Nemocnice Levice, ktoré si prevzali certifikáty z rúk riaditeľa nemocnice Jána Belanského a predsedu predstavenstva AGEL SK Michala Pišoju.

Sestry interného oddelenia levickej nemocnice takéto školenie v komunikačných zručnostiach absolvovali v uplynulých dňoch a získali v tejto zručnosti certifikát. "Našim cieľom je zaviesť do našich zdravotníckych zariadení proklientskú komunikáciu s pacientom. Tak, aby sa každý cítil vypočutý, porozumený, v bezpečí a bol v dobrej psychickej kondícii. Tá je nevyhnutným základom efektívnej liečby," hovorí riaditeľka odboru ľudských zdrojov spoločnosti Agel SK a lektorka Zuzana Cyprichová. "Je dokázané, že kvalitná komunikácia výrazne ovplyvňuje napr. zvládanie bolesti, dĺžku liečby, dokonca eliminuje rast nádorov a z hľadiska vnímania pomáha predchádzať sťažnostiam až o 60 percent. Preto sme sa rozhodli tej téme venovať výraznú pozornosť," vysvetlila hlavné dôvody školení odborníčka.

V levickej nemocnici školia sestry, ako správne komunikovať s pacientom

Zuzana Cyprichová (vľavo) s Katarínou Ješkovou, vedúcou sestrou Interného oddelenia Nemocnice Levice.

Sestry sa napríklad učili, ako komunikovať s pacientom pri jeho prijímaní na príslušné oddelenie nemocnice, pri vizite, pri prepúšťaní z nemocnice. "Samozrejmosťou musí byť predstavenie sa lekára či sestry pri prvom kontakte, rešpektovanie súkromia pacienta, ohľaduplnosť pri oznamovaní diagnózy. Počas školení rozvíjame empatický prístup k pacientovi, trénujeme aktívne počúvanie, učíme kolegov, ako zvládať záťažové situácie v komunikácii," hovorí Cyprichová.

Dôležitou témou je aj prevencia vyhorenia, ktorým sú ohrozené všetky profesie, kde človek pomáha, ale aj dobrá atmosféra na oddeleniach nemocnice, kreovanie dobrých vzťahov, aby ľudia vedeli, ako sa im darí, ako eliminovať problémy v zárodku. "Samotné sestry si školenie veľmi pochvaľovali, najmä atmosféru, spôsob vedenia školenia a tiež dôležité a zaujímavé poznatky a zručnosti, ktorým sa naučili," uzavrela spoločnosť Agel.

zdroj a foto: Agel

Podporte finančne Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT.SK
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont

POZRITE SI TIEŽ:

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre