01292020str

V levickej nemocnici sa v roku 2019 narodilo 1094 detí

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 10. januára 2020 - Pôrodnica Nemocnice Levice, člen skupiny Agel, je z roka na rok viac populárna medzi mamičkami, ktoré si ju vyberajú ako miesto, kde sa rozhodli priviesť na svet svoje bábätká. V roku 2019 počet pôrodov na gynekologicko-pôrodníckej klinike atakoval hranicu 1100, narodilo sa tu 1094 detí, 545 chlapcov a 549 dievčat.

V levickej nemocnici sa v roku 2019 narodilo 1094 detí

Vo ôsmich prípadoch dokonca mamičky mali dvojnásobnú radosť, keď sa im narodili dvojičky. "V porovnaní s rokom 2018 je to o päť pôrodov viac. Sme radi, že počet pôrodov má stúpajúcu tendenciu," hovorí primár gynekologického oddelenia a námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť Gabriel Mančík.

Rodičky, ktoré sa rozhodli zvoliť si Nemocnicu Levice za miesto, kde privedú na svet svojich potomkov, si pochvaľujú najmä prístup lekárov i sestier a tiež možnosť byť po pôrode na nadštandardne vybavenej izbe, ale tiež využívanie alternatívnych metód vedenia pôrodu, profesionálny a ľudský prístup lekárov aj sestier. Priemerný vek mamičiek sa pohybuje okolo 30 rokov, najmladšia za rok 2019 mala 14 rokov a najstaršia dovŕšila 40 rokov.

Nemocnica Levice poskytuje zdravotnú starostlivosť obyvateľom v najväčšom okrese na Slovensku. Jej spádovú oblasť tvorí viac ako 160.000 obyvateľov. Ide o jednu z najväčších nemocníc v celom Nitrianskom samosprávnom kraji. Levická nemocnica prevádzkuje 21 ambulancií a desať lôžkových oddelení. Jej súčasť tvorí i Dom ošetrovateľskej starostlivosti.

zdroj: Agel SK, foto: Pixabay.com

Podporte finančne Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT.SK
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Dobromat.sk - každým nákupom pomáhate

POZRITE SI TIEŽ:

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre