07132020pon

Nové detské ihriská v Leviciach sa volajú Lienka, Mravček a Žabka

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 25. novembra 2019 - Tri nové detské ihriská vyrástli na troch levických sídliskách. Ich mená sú Lienka, Mravček a Žabka.

Nové detské ihriská v Leviciach sa volajú Lienka, Mravček a Žabka

Do prípravy ihrísk a výberu prvkov mesto zapojilo aj tých najpovolanejších – mamičky s deťmi. Z ponukových katalógov vyberali a navrhovali najvhodnejšie prvky tak, aby boli pre deti atraktívne a aby vyhovovali rôznym vekovým kategóriám. Zároveň vybrali aj mená pre nové ihriská - k Sove, Žirafe, Krtkovi či Pávovi pribudla Lienka, Mravček a Žabka.

Na Ul. P.O.Hviezdoslava je medzi výškovými činžiakmi postavené menšie ihrisko s nákladmi 17.343 eur. Pozostáva z dvoch kombinovaných zostáv, kladiny, hojdačky, kolotoča a dvoch zrekonštruovaných pieskovísk.

Dve veľké ihriská sa budujú na Mochovskej ulici a Vojenskej ulici. Na Mochovskej ul. sa deti môžu tešiť na zvukové kvetinky, hojdačku, kolotoč, lokomotívu so šmýkačkou, lanovú pyramídu, lanovú dráhu s plošinou a trampolínu. Náklady na vybudovanie tohto ihriska sú 24.940 eur.

Najdrahšie ihrisko bude na Vojenskej, a to v hodnote 54.465 eur. Táto suma je bez oplotenia a konečných terénnych úprav, ktoré sa budú sa zabezpečovať samostatne. Toto ihrisko však bude niečím iné ako ostatné – budú tu okrem iného aj prvky určené pre hendikepované deti, tzv. bezbarierové zostavy. Okrem toho tu budú zvukové kvetinky, hojdačka, lanový kolotoč, kombinovaná zostava, zostava na cvičenie, trampolína, balančné prvky a pieskovisko. Dopadové plochy na všetkých ihriskách budú tráva, resp. gumové zatrávňovacie podložky, podľa výšky dopadu.

Samozrejmosťou je mobiliár ako lavičky, smetné koše, stojan pre bicykle a informačná tabuľa.

zdroj: mesto Levice, foto a video: TVTEKOVHONT.SK, Leviceonline.sk

Dobromat.sk - každým nákupom pomáhate
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont

POZRITE SI TIEŽ:

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre