Autoškola BAKAI - Levice, Šahy, Želiezovce.

CIAO BELLA, Levice, OC Dituria - e-shop, Facebook: ZebraLevice  
09252017pon

Levický okrášľovací spolok zrevitalizuje pešiu promenádu z čias Rakúsko-Uhorska

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 13. júla 2017 - Mesto Levice úspešne získalo finančný grant vo výške 2199,00 € vo štvrtom ročníku zamestnaneckého grantového programu Ukážte sa v dobrom svetle 2017, ktorý vyhlásila Nadácia Pontis v rámci Nadačného fondu Slovenských elektrární a.s.

Levický okrášľovací spolok zrevitalizuje pešiu promenádu z čias Rakúsko-Uhorska

Na základe verejného hlasovania, ktoré sa uskutočnilo v priebehu júna, sa mesto Levice umiestnilo na 5 mieste. Týmto ďakujeme všetkým, ktorí za tento projekt hlasovali. Celkovo bolo podporených až 23 projektov z celkového počtu 32 organizácií, ktoré postúpili do hlasovania verejnosti. Na všetkých projektoch sa budú aktívne podieľať aj zamestnanci Slovenských elektrární.

CHARDONNAY – výstavba radových domov v Leviciach

 

Mesto Levice v prvej etape realizácie projektu Obnova historickej promenády zorganizovalo pomocou dobrovoľníkov Levického okrášľovacieho spolku a zamestnancov Slovenských elektrární a.s. aktivitu pod názvom “ Naše Mesto “, ktorá prebiehala v dňoch 9. - 10.6.2017. Počas týchto dvoch dní položili základy budúcej obnovy parku - vyčistili priestor od náletových drevín, odpadu a stavebnej sute.

Predaj 30 zerkonštruovaných bytov na Ul. Kpt. Nálepku v Leviciach - Levice invest, s.r.o., www.leviceubytovanie.sk

 

V druhej etape projektu sa bude pokračovať s revitalizáciou promenády tak, aby mohla slúžiť všetkým obyvateľom mesta Levice, čím by vzniklo prepojenie s trasou na Kalváriu. V rámci realizácie projektu budú umiestnené informačné tabule, odpadkové koše a smerové tabule.

O historickej pomenáde
V období Rakúsko-Uhorska, za účasti okrášľovacej komisie, vznikla v Leviciach pešia promenáda. Bola vysadená vzrastlou alejovou vegetáciou a tvorila vtedy jediný ucelený vegetačný prvok určený pre verejnosť. Viedla z centra mesta popri cintoríne na levickú kalváriu. V povojnovom období stratila svoj význam, ktorý prebral novo vytvorený park. V súčasnej dobe ide o zarastený a spustnutý priestor, tvoriaci pás zanedbanej zelene medzi cestou vedúcou k cintorínom a novou zástavbou rodinných domov. Nachádza sa v pokojnej lokalite a aj dnes má potenciál pre pôvodnú funkciu.

Na podnet Levického okrášľovacieho spolku, ktorý tu pred rokom identifikoval niekoľko historických a vzácnych drevín, vznikol projekt na oživenie tohto miesta. Cieľom projektu je revitalizovať predmetný priestor – vyčistiť riešené územie od odpadu a stavebnej sute, prerezať náletové dreviny, vytvoriť pešiu komunikáciu, umiestniť prvky drobnej architektúry a prepojiť s trasou na Kalváriu.

zdroj a fotografia: mesto Levice

POZRITE SI TIEŽ:

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

 

Prihláste sa k odberu noviniek Leviceonline.sk a majte ako prví informácie z celého okresu Levice

Napíšte sem Váš e-mail:
Potvrďte tu:
Ďakujeme za Vašu registráciu!
Please wait

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre