09172021pia

V Kozárovciach vraj mladí rómovia napadli a obchytkávali mladé školáčky

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

KOZÁROVCE 17. júna 2021 - Dve dievčatá napadli cestou zo školy chlapci z osady v Kozárovciach. Ako informuje portál tvnoviny.sk, jedno dievča obchytkávali a chceli jej stiahnuť nohavice.

V Kozárovciach vraj mladí rómovia napadli a obchytkávali mladé školáčky

Ako ďalej portál informuje, rodičia školákov v Kozárovciach sú pobúrení. "Dve dievčatá z obce údajne napadli a obťažovali desať až 12-roční chlapci z miestnej rómskej osady. Incident rieši polícia. Obeťou malých násilníkov je podľa všetkého aj dcéra pani Evy. Stalo sa to na ceste zo školy. Štvrtáčku spolu s kamarátkou vraj prekvapila skupina chlapcov z osady," dodáva tvnoviny.sk.

Prečítajte si aj:

Dievčatá sa chceli skryť na dvore neďalekého domu. "Jedno dievča utekalo do školy po pomoc a druhé medzitým ostalo s útočníkmi samo. Pokúšali sa ju obchytkávať a dokonca sťahovať nohavice. Rozohnala ich až okoloidúca pani a na miesto pribehla aj učiteľka. Nahnevaní a vyľakaní rodičia školákov žiadajú vedenie školy aj starostu, aby situáciu urgentne riešili. Svoje skúsenosti si vymieňajú aj na sociálnych sieťach," približuje portál.

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Ako podľa tvnoviny.sk uviedla krajská policajná hovorkyňa Viktória Borloková, polícia v Tlmačoch okolnosti prípadu preveruje ako podozrenie z trestného činu výtržníctva. "Obec oslovila aj Úrad splnomocnenca vlády pre rómsku komunitu a sociálnu kuratelu. V osade pred niekoľkými rokmi fungovali občianske rómske hliadky, na ktoré mala obec peniaze od štátu. Osvedčili sa, ale hliadka napokon zanikla. Obec chce teraz opäť zriadiť podobné civilné obecné hliadky, ktoré by dohliadali na pokoj okolo školy. Ak dostanú peniaze, chceli by ich zriadiť od nového školského roka. Po incidente v okolí školy častejšie hliadkujú aj policajti," píše tvnoviny.sk.

Pozrite si videoreportáž TV Markíza tu:

zdroj a foto: tvnoviny.sk

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre