10192021uto

V Leviciach je 5 kontaktných miest na sčítanie sa, ako sa však nestať obeťou podvodu asistovaného sčítania?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
V Leviciach je 5 kontaktných miest na sčítanie sa, ako sa však nestať obeťou podvodu asistovaného sčítania?

LEVICE 11. mája 2021 - V termíne od 3. mája 2021 do 13. júna 2021 prebieha v meste Levice asistované sčítanie obyvateľov. Ako informuje referentka špecialistka skupiny prevencie Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) Levice Monika Molnárová, túto službu môže využiť každý obyvateľ, ktorý sa nemohol alebo nevedel sčítať sám do konca marca 2021.

Týka sa to najmä tých obyvateľov, ktorí nevedia robiť s technológiami, nemajú prístup na internet alebo sa nemohli sčítať počas online samosčítania. "Na kontaktnom mieste sa môže obyvateľ sčítať sám pomocou techniky, ktorú má k dispozícii, alebo mu na požiadanie pomôže stacionárny asistent. Obyvateľ sa môže sčítať na akomkoľvek kontaktnom mieste bez ohľadu na jeho trvalý pobyt," informuje Molnárová.

Prečítajte si aj:

V meste Levice je zriadených päť kontaktných miest, kde Vám so sčítaním pomôže stacionárny asistent:

- štyri kontaktné miesta sú na adrese: Mestský úrad v Leviciach, Námestie hrdinov, ktoré sú otvorené denne v týchto prevádzkových hodinách:
Pondelok 8.00 h – 11.30 h
Utorok 8.00 h – 11.30 h
Streda 8.00 h – 11.30 h a 12.30 h – 16.30 h
Štvrtok 9.00 h – 11.00 h
Piatok 8.00 h – 11.30 h

- jedno kontaktné miesto je na adrese: Komunitné centrum Levice – Ladislavov dvor, Ladislavov dvor 35, ktoré je otvorené denne v týchto prevádzkových hodinách:
Pondelok 8.00 h – 11.30 h
Utorok 8.00 h – 11.30 h
Streda 8.00 h – 11.30 h a 12.30 h – 14.30 h
Štvrtok 8.00 h – 11.30 h
Piatok 8.00 h – 11.30 h

Obyvateľ mesta Levice má možnosť požiadať aj o pomoc mobilného asistenta, ktorý prichádza k nemu domov s tabletom, aby ho v pohodlí domova sčítal. "Mobilného asistenta si môže obyvateľ mesta Levice zabezpečiť objednaním na telefónnom čísle 036/6350 252, na mobilnom čísle 0902 913 232 alebo emailom .

Po objednaní si mobilného asistenta tento kontaktuje obyvateľa telefonicky, aby si s ním dohodol presný termín návštevy u neho doma.

Kameraman/fotograf na svadbu, prvé sväté prijímanie, stužkovú slávnosť, oslavy, firemné a spoločenské akcie - ANDREJ BUDAI FOTO - VIDEO SLUŽBY

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Každý mobilný asistent je vybavený preukazom mobilného asistenta, ktorý predloží pri kontakte s obyvateľom. Preukaz musí splniť nasledujúce náležitosti: meno a priezvisko asistenta, identifikátor asistenta sčítania a evidenčné číslo preukazu asistenta," vysvetľuje referentka špecialistka OR PZ Levice.

Pretože asistované sčítanie prebieha v období pandémie COVID-19, budú prijaté preventívne opatrenia v zmysle osobitého pokynu. "Každé kontaktné miesto bude dezinfikované, stacionárny asistent bude mať k dispozícii dezinfekciu rúk a ochranné rukavice. Mobilní asistenti budú tiež vybavení ochrannými prostriedkami," dodáva pracovníčka OR PZ Levice.

OR PZ v Leviciach vyzýva všetkých obyvateľov, a to najmä seniorov, aby si dali mimoriadne veľký pozor na podvodníkov – tzv. falošných sčítacích asistentov, ktorí môžu vystupovať ako mobilní asistenti pri asistovanom sčítaní obyvateľov a ponúkať svoju pomoc pri asistovanom sčítaní.

Ako sa nestať obeťou podvodu asistovaného sčítania?

- V žiadnom prípade nevpúšťať do svojich príbytkov žiadne cudzie osoby.

- Nekomunikovať s neznámymi osobami, ktoré sa ponúknu pomôcť so sčítaním.

- Iniciatíva na sčítanie musí prichádzať zo strany obyvateľa, a to objednaním si mobilného asistenta na telefónnych číslach 036/6350 252 alebo 0902 913 232 alebo emailom .

- Pri prvom telefonáte s mobilným asistentom si obyvateľ môže vyžiadať meno a priezvisko mobilného asistenta, evidenčné číslo preukazu mobilného asistenta, prípadne aj identifikátor asistenta sčítania. Na základe týchto údajov je možné si overiť totožnosť mobilného asistenta pred vstupom do obydlia.

- Ak vznikne čo i len podozrenie z podvodného konania pri asistovanom sčítaní, okamžite kontaktovať políciu na čísle 158.

zdroj: OR PZ Levice, foto: scitanie.sk

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre