Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Black Friday zľavy až 80% na produkty Topshop, Walkmaxx, Dormeo, Delimano a Wellneo

Gymbeam - Black Friday až 70% zľavy Astratex Black Friday až 60% zľavy
11192018pon

Od začiatku novembra v Leviciach zrazili piatich chodcov

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Od začiatku novembra v Leviciach zrazili piatich chodcov

LEVICE 21. novembra 2017 - Od začiatku novembra sa v Leviciach stali štyri dopravné nehody, pri ktorých vodiči zrazili piatich chodcov.

Doteraz posledná taká nehoda sa stala v pondelok 20. novembra dopoludnia na Pereckej ulici, kde 61-ročný vodič zrazil na priechode pre chodcov 80-ročnú chodkyňu.

Došlo tu ku zrážke osobného motorového vozidla Škoda Felícia s chodkyňou, pričom sa podľa polície vodič z Levíc pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla. Dôchodkyňa utrpela zranenia, s ktorými ju previezli do nemocnice. Obaja účastníci dopravnej nehody sa podrobili dychovej skúške na zistenie alkoholu s negatívnym výsledkom.

K vyšetrovaniu dopravnej nehody pribrali aj znalca z odboru cestnej dopravy. Vo veci polícia začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Presná príčina, okolnosti ako aj miera zavinenia je predmetom vyšetrovania

Prvá novembrová nehoda sa stala dňa 6. novembra, kedy 20-ročný vodič zrazil dve školáčky vo veku 18 a 19 rokov. Ďalšía dňa 13. novembra zrazil 53-ročnú chodkyňu 27-ročný vodič a na druhý deň zrazila 14-ročné dievča 29-ročná vodička.

Podľa polície stále platí, že chodci sú na ceste tí najzraniteľnejší. Polícia preto vyzýva týchto účastníkov cestnej premávky k maximálnej opatrnosti a obozretnosti na cestách.

Každý účastník cestnej premávky je povinný, správať sa disciplinovane a ohľaduplne. Chodci, ktorí prechádzajú cez priechod pre chodcov, musia brať ohľad na vodičov, prichádzajúcich vozidiel najmä tým, že neprechádzajú jednotlivo, ale v skupinách. Chodec nesmie vstupovať na vozovku, a to ani pri použití priechodu pre chodcov, ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel nemôže cez vozovku bezpečne prejsť.

zdroj: KR PZ v Nitre

POZRITE SI TIEŽ:

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

 

Prihláste sa k odberu noviniek Leviceonline.sk a majte ako prví informácie z celého okresu Levice

Napíšte sem Váš e-mail:
Potvrďte tu:
Ďakujeme za Vašu registráciu!
Please wait

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre