Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Astratex - podprsenky všetky veľkosti, pánske spodné prádlo

Športové oblečenie
10172018str

Za štyri dni sa v okrese Levice stali dve nehody s účasťou cyklistov

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

VYŠKOVCE NAD IPĽOM/LEVICE 14. novembra 2017 - V sobotu 11.11.2017 v čase o 15:25 hod. došlo v obci Vyškovce nad Ipľom k dopravnej nehode zavinenej pod vplyvom alkoholu.

Za štyri dni sa v okrese Levice stali dve nehody s účasťou cyklistov

K dopravnej nehode došlo tak, že 69-ročný vodič viedol osobné vozidlo zn. Škoda Felícia v križovatke miestnych komunikácií v obci Vyškovce nad Ipľom v smere na obec Sazdice po ceste označenej dopravnou značkou ako hlavná cesta.

Za štyri dni sa v okrese Levice stali dve nehody s účasťou cyklistov

V tom čase viedla 49-ročná cyklistka bicykel do uvedenej križovatky po ceste označenej dopravnou značkou ako vedľajšia cesta v smere od obce Preseľany nad Ipľom. Cyklistka chcela s bicyklom odbočiť v smere do centra obce. Následkom nedania prednosti v jazde cyklistkou došlo v križovatke k zrážke medzi pravou prednou časťou vozidla Škoda Felícia a bicyklom.

Následkom nárazu cyklistka spadla na vozovku a poranila si pravú nohu. Vodič Felície previezol zranenú cyklistku na ošetrenie do nemocnice v Šahách. Vykonaná dychová skúška mala u vodiča Felície negatívny výsledok, u cyklistky mala pozitívny výsledok 1,14 mg/l, čo je v prepočte 2,38 promile.

V Leviciach na križovakte ulíc Vajanského - Ku Bratke nedal vodič prednosť cyklistke

V utorok 7.11.2017 v čase o 06:15 hod. došlo v meste Levice k dopravnej nehode, pri ktorej sa zranila cyklistka.

K dopravnej nehode došlo tak, že 47-ročná cyklistka viedla bicykel v križovatke ulíc Vajanského a Ku Bratke v priamom smere na ul. Vajanského od ul. Textilnej v meste Levice. V tom čase viedol 34-ročný vodič vozidlo zn. Volkswagen Golf po ul. Vajanského a s vozidlom odbočoval v smere doľava na ulicu Ku Bratke. V uvedenej križovatke došlo následkom nedania prednosti v jazde, pri odbočovaní vľavo vodičom osobného vozidla, k zrážke medzi ľavou prednou časťou vozidla a bicyklom.

Za štyri dni sa v okrese Levice stali dve nehody s účasťou cyklistov

Cyklistka pri nehode utrpela ľahké zranenie. Vykonané dychové skúšky u vodiča osobného vozidla a aj u cyklistky mali negatívny výsledok.

Okresný dopravný inšpektorát Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Leviciach sa obracia na všetkých účastníkov cestnej premávky so žiadosťou o dôsledné dodržiavanie pravidiel cestnej premávky.

Za štyri dni sa v okrese Levice stali dve nehody s účasťou cyklistov

Chodci a cyklisti, ktorí sa pohybujú po cestách by mali byť oblečení v jasných farbách, mali by byť vybavení reflexnými prvkami, cyklisti povinne musia mať funkčné svetlá – vpredu biele, vzadu červené.

Za štyri dni sa v okrese Levice stali dve nehody s účasťou cyklistov

Chodci sú povinní sa pred vstupom na vozovku, či už na priechode pre chodcov alebo mimo neho, presvedčiť, či tak môžu urobiť bez nebezpečenstva. Z dôvodu zvýšeného počtu dopravných nehôd s účasťou nemotorových účastníkov cestnej premávky Okresný dopravný inšpektorát Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Leviciach zameria výkon služby na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky nemotorovými účastníkmi, ako aj dodržiavanie pravidiel cestnej premávky vodičmi voči chodcom.

zdroj a fotografie: KR PZ v Nitre

POZRITE SI TIEŽ:

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

 

Prihláste sa k odberu noviniek Leviceonline.sk a majte ako prví informácie z celého okresu Levice

Napíšte sem Váš e-mail:
Potvrďte tu:
Ďakujeme za Vašu registráciu!
Please wait

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre