04192024pia

Gurmáni si tentoraz zgustli na Levičanoch + fotografie a rozhovory

LEVICE 2. apríla 2016 - V piatok 1. apríla 2016 bol na programe zápas 3.kola play-out futsalovej 1. SLF, v rámci ktorého levickí futsalisti na domácej palubovke privítali posledný tím tabuľky - mužstvo Gurmáni Bratislava.

S postavenia v tabuľke bolo jasné, kto je favoritom zápasu, no tabuľkové predpoklady sa od začiatku zápasu vôbec nenapĺňali aj napriek tomu, že hostia prišli v značne oklieštenej zostave. V úvode zápasu prišla hneď prvá rana pre futsalistov Levíc, keď sa vlastným gólom otvorila strelecká listina hostí. Domáci sa snažili o kombinácie, no tie im viazli a ich útoky takmer stále stroskotávali na obrannom múre Gurmánov, alebo na zakončovateľskej nemohúcnosti futsalistov Levíc. Levičania sa počas zápasu dostali do viacerých tutových situácii, no takmer žiadnu nedokázali využiť. Polčas sa skončil výsledkom 0:2 a v druhom polčase pokračovalo dobíjanie hosťujúcej brány, ktorú pozorne strážil hosťujúci brankár. Ten neraz privádzal domácich hráčov svojim zákrokmi do zúfalstva. Levičania sa v posledných minútach zápasu rozhodli hrať ešte power-play, no tá im nevyšla, keď do prázdnej brány zvyšovali hostia na 0:3. Levice pokračovali v power-play, v rámci ktorej sa jedine Matúšovi Budovecovi podarilo streliť nechytateľnou strelou do šibenice hosťujúcej brány jediný gól Levíc a tak sa v Leviciach zrodil nečakaný a pre domácich veľmi nešťastný výsledok 1:3, ktorý ich ešte viac "namočil" do záchranárskych prác o udržanie najvyššej futsalovej súťaže.

Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.
Futsal Team Levice - Gurmáni Bratislava 1:3 (0:2)

góly: Budovec – Selecký, Valúch, Zorád vlastný
ŽK: Totka (Gurmáni)
150 divákov

Zostava LV: Bielik, (R.Obický) -Gabaš(K), Budovec, Ďuriš, Zorád - Graus, Chudý, Bačík, M.Obický, Švec

Tabuľka play-out:
7. MFK Tupperware Nové Zámky ------3--2--0--1-15:14-10—(4)
8. FK Dragons Podolie -------------3--2--0--1-12:-8--7—(1)
9. Futsal Team Levice -------------3--1--0--2-11:11--5—(2)
10. Gurmáni Bratislava---------------3--1--0--2--9:15--3—(0)

MFK Tupperware Nové Zámky – FK Dragons Podolie

LeviceUbytovanie.sk - Predpredaj 23 zrekonštruovaných bytov v Leviciach na Ul. Kyjevská 5
Povedali po zápase:

Egon Zorád, hráč Futsal Team Levice: "Dnešnú prehru by som pripísal najmä tomu, že sme si mysleli, že sa tento zápas vyhrá sám. Túto sezónu sme stratili určitú iskru, ktorá nás vždy zdobila a to, že sme stále šúchali a hrali sme agresívne. Dnes sme nič nevymysleli, v strede sme si odovzdávali loptu. Súper prišiel len murovať - betónovať, postavili sme ho na nohy vlastným gólom. Hráme ako kolektív a kolektív dáva a dostáva góly. My sme dnes vyhoreli na plnej čiare, čo sa týka futsalových vlastností, alebo to, čo trénujeme. Nevedeli sme prejsť cez obranný múr, ktorý hostia predviedli. Touto prehrou sme sa strašne namočili do baráže. Musíme zatnúť zuby a už si len nejako vyčistiť hľavy. Ak chceme ligu zachrániť, musíme zubami-nechtami hrať, šúchať, strieľať, hrať ako kolektív a ukázať sa určite v lepšom svetle, ako to bolo dnes. Veľmi nás to mrzí, ale bohužiaľ, toto je realita, na viac túto sezónu nemáme, čo sme dnes predviedli. Myslím si, že tréner na lavičke určite chýba. Mali by sme sa nad tým zamyslieť, aby tie hlavy schladil počas diania v zápase, aby sme zbytočne nehrali do plných a nejako nás usmernil. Veľmi chceme druhým hráčom vysvetľovať, ako by sa mali hrať určité herné situácie, pritom sa sami veľmi ťažko pozrieme do zrkadla. Myslím si, že keď hovoríme jeden na druhého, to nemá význam, pretože sa treba viac pozerať sám na seba. Myslím si, že práve v tomto je najväčšia chyba. Tréner chýba a možno, že aj prišiel ten čas, generačne to obmeniť. Sú tu hráči cez 30 rokov, ako napríklad aj ja. Ja som sa dnes cítil, ako keby som vôbec v ničom mužstvu nepomohol. Je to pre mňa taká situácia, žeby som najradšej rezignoval. Neviem si to dať v hlave nejako dokopy. S takýmto súperom, ktorého by sme za normálnych okolností mali odprevadiť s dvojcifernou nádielkou domov, plným kufrom gólov domov, tak prehráme 1:3. V podstate sme dali jeden gól za 40 minút, čo je strašne málo. Takisto sme podobne vyhoreli aj v Nových Zámkoch, kde sme už jasný zápas v prospech nás, keď sme vyhrávali 4:2, po našich jednotlivých nepozornostiach a chybách, keď sa vlastne 1 minútu nesústredíme na hru, sme počas tejto minúty dostali dva góly. Potom sa nám hrá ťažko do plných. V tejto sezóne sa to všetko na nás akosi sype z každej strany, čo sa týka futsalu. Je veľmi ťažká situácia u nás. Potrebovali by sme nejaký impulz, nakopnúť sa a dostať sa do starých koľají. Predvádzať futsal, aký sme hrali pred sezónou alebo počas prvej sezóny v extralige, kedy sme mali ten elán, hlavu aj pätu, na ihrisku sa drelo. Teraz sme začali hrať taký profesorský futsal, je v ňom málo pohybu, málo kreativity, málo výbušnosti, málo súbojov, málo ochoty. Ja osobne som z toho veľmi sklamaný. Ja som dnes chcel odohrať len pól porcie, pretože ma zajtra čaká veľký futbal a náročný zápas, nakoniec som sa tu musel naháňať dokonca. Je aj na zamyslenie skutočnosť, že stále trénujeme tí istí. Chýba mi tu záujem mladých chlapcov o futsal, aby dreli na tom ihrisku, išli príkladom, aj keď sa im nedarí. Aby na palubovke, šúchali a "hrýzli" súpera..."

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

Matúš Horár, tréner Gurmáni Bratislava: "Z dnešného víťazstva sme úplne najviac prekvapení. Myslím, že sme dnes mali väčšie odhodlanie ako náš súper aj napriek tomu, že sme dnes na zápas prišli oslabení. Musíme sa priznať s tým, že do Levíc sme prišli s cieľom, nedostať debakel, práve preto úplne najväčšie prekvapenie pre nás. Dnes sme ukázali, že sme nestratili bojovnosť. Našim cieľom je zachrániť extraligu a zotaviť sa zo zranení, ktorými naše mužstvo dosť trpí."

Zo zápasu sme pripravili aj fotoreportáž, všetky naše fotografie zo zápasu si môžete pozrieť na Facebook stránke Leviceonline.sk TU.

POZRITE SI TIEŽ:
- Prvé body levických futsalistov v bojoch o záchranu, "Draci" z Podolia zdolaní - fotografie a rozhovory

Prestrelka s Prešovom, Futsal Team Levice bude zachraňovať najvyššiu súťaž

Futsalisti Levíc v dôležitom zápase s Podolím stratili body v úplnom závere

Pinerola v Leviciach nezaváhala, Levičanov pred play-off delia dva zápasy

Futsalisti Levíc nezvládli dôležitý zápas v Nových Zámkoch

Na majstra levickí futsalisti nestačili, no kvalitne sa pripravili na dôležité stretnutie v Nových Zámkoch