10032022pon

Levičanky ukázali talent na futbal, na turnaji preukázali nadšenie a odhodlanie

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
LEVICE 2. januára 2016 - V pondelok 1.2.2016 sa v levickej Športovej hale konal 1. ročník futsalového turnaja junioriek ročník narodenia 1994 - 2001 pod organizačnou taktovkou KŠK Juventus Levice. Na turnaji sa zúčastnilo 5 tímov: KŠK Levice, FC Baník HN Prievidza & Handlová, MFK Ružomberok, FC UNION Nové Zámky, FK LAFC Lučenec.
Levičanky ukázali talent na futbal, na turnaji preukázali nadšenie a odhodlanie

Hlavným cieľom turnaja je znovu vytvorenie levického futbalového tímu žien, súčasne motiváciou a ukážkou toho, že aj ženy vedia hrať futbal. To sa aj darí, veď tím dievčat pod vedením dlhoročného predsedu KŠK Juventus Levice Milana Bridiša, prezidenta klubu Ing. Petra Szutyányiho a manažéra klubu Mgr. Vladimíra Kondého sa na tomto turnaji len po prvých dvoch spoločných tréningoch predstavil vo veľmi ambicióznom svetle. Dôkazom toho je aj to, že Levičanka V. Jančová sa stala jednou z najlepších strelkýň turnaja s piatimi gólmi a dokonca bola vyhlásená za najlepšiu hráčku turnaja!

LeviceUbytovanie.sk - Predpredaj zrekonštruovaných 1. - 4. izbových bytov na Kyjevskej ul. 7 v Leviciach.

Levičanky ukázali talent na futbal, na turnaji preukázali nadšenie a odhodlanie

Výsledky turnaja:

KŠK Levice - FC Baník HN Prievidza & Handlová 1 : 6
Ružomberok - Nové Zámky 1 : 1
Lučenec - Levice 5 : 2
FC Baník HN Prievidza & Handlová - Ružomberok 3 : 4
Lučenec - Nové Zámky 1 : 2
Levice - Ružomberok 4 : 4
Nové Zámky - FC Baník HN Prievidza & Handlová 2: 4
Ružomberok - Lučenec 5: 2
Nové Zámky - Levice 3: 1
Lučenec - Handlová 0:4

Najlepšia strelkyňa - L. Droppová /Ružomberok/ - rozhodlo sa až po penaltovom rozstrele - 4 hráčky dali po 5 gólov
Najlepšia hráčka - V. Jančová /Levice/
Najlepšia brankárka - M. Rudzanová /FC Baník HN Prievidza & Handlová/

Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.

Levičanky ukázali talent na futbal, na turnaji preukázali nadšenie a odhodlanie

Povedali po zápase:

Milan Bridišpredseda KŠK Juventus Levice: "Myšlienka ženského futbalu v Leviciach nie je celkom nová, pretože už dávnejšie tu existoval ženský futbalový klub, keď tento tím FK Slovan Levice hral v 2. lige. Neskoršie na území Levického okresu pôsobil ligový Lady tím Bratislava, ktorý medzitým skončil svoju činnosť. Tento turnaj vznikol na základe spoločného stretnutia s pánom Šipíkalom, ktorý pôsobí v Novej Bani. Ten po našom stretnutí a dohodnutí turnaja oslovil trénerov tímov zúčastnených na tomto turnaji. Cieľom tohto turnaja je podchytiť talentované dievčatá, ktoré sa chcú venovať futbalu s perspektívou vybudovania tímu s účasťou vo futbalovej súťaži. Hlavnou podmienkou pre účasť v tíme je chuť hrať futbal, chuť na sebe pracovať a zdokonaľovať sa, to je to najdôležitejšie. Je podstatné, aby futbal to dané dievča bavil, čo je ešte dôležitejšie, ako talent. Ročníky narodenia sa môžu hlásiť 2001-2002, pričom je tu perspektíva ich zaradenia do súťaží Oblastných majstrovstiev. Existuje množstvo súťažných družstiev, v ktorých s chlapcami hrávajú aj dievčatá, no tu je našou ambíciou vybudovať čisto dievčenský súťažný tím. Čo sa týka tréningov, tieto ma na starosti pán Konde a keďže momentálne je zimné obdobie, stretávajú sa a mávajú tréningy na Cirkevnej škole v Leviciach.
Účinkovanie nášho tímu na tomto turnaji je ešte ťažko hodnotiť, keďže dievčatá nie sú ešte tak spolu zohraté, sú spolu len krátky čas. Na to, aby bol ich výkon lepší, potrebujú čas."

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

Levičanky ukázali talent na futbal, na turnaji preukázali nadšenie a odhodlanie

Mgr. Vladimír Konde, tréner Levíc: "Čo sa týka súhry, od začiatku nám to na tomto turnaji viazlo, keďže sa dievčatá spolu videli dokopy asi len 3-4 krát. U niektorých hráčok bolo cítiť aj nervozitu, keďže sa na takomto turnaji predstavili po prvý krát. Snažili sme sa to riešiť takým spôsobom, že sme do jednotlivých "štvoriek" dopĺňali hráčky, ktoré majú futbalovejšie zmýšľanie, resp. majú väčšie futbalové skúsenosti a ostatné, aby sa pri nich začali učiť. Je to začiatok našej cesty na dúfam aspoň 3-4 ročnú spoluprácu s pánom Šipíkalom, aby to pre dievčatá malo význam. Chceme, aby dievčatá tento turnaj trocha nabudil a nabral im pravú energiu do snahy, hrať futbal. Perspektíva je zložiť tím pre veľký futbal a nie pre takýto malý futbal, prilákať dievčatá, aby sa tomuto športu venovali.
Pred koncom turnaja naša hra už vyzerala lepšie, keďže sa dievčatá už trocha oboznámili s prostredím aj medzi sebou. Myslím si, že nám zápasy ukázali aj určitú hernú kvalitu, dá sa s nimi pracovať. Pokiaľ ich bude ešte viac, bude to len lepšie a pri mojich skúsenostiach so ženským futbalom bude na čom stavať. Momentálne tvoríme len skupinu dievčat s perspektívou ich budúcej registrácie. V súčasnosti už máme k dispozícii skupinu 15-20 hráčok, no očakávame, že sa k nim budú pridávať ďalšie z celého okresu Levice."

Pozrite si všetky naše fotografie z 1. ročníka futsalového turnaja junioriek zo dňa 1.2.2016 v Leviciach na Facebook stránke Leviceonline.sk TU.

Mgr. Ervín Szalma - učiteľ - kandidát na poslanca Národnej rady Slovenskej republiky - voľte č. 20, krúžkujte č. 73

Levičanky ukázali talent na futbal, na turnaji preukázali nadšenie a odhodlanie

Pozývame týmto všetky dievčatá a ženy z celého okresu Levice a okolia, ktoré by mali záujem hrávať futbal.

Kto by z Vás mal záujem môžte nás kontaktovať.

Prezident klubu: Ing. Peter Szutyányi na čísle 0903 58 44 55
manažér klubu: Mgr. Vladimír Kondé na čísle 0944 609 732. Radi Vás privítame.
zdroj: www.leviceonline.sk, fotografie: Ervín Szalma a Andrej Budai - foto - video služby

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre