10032022pon

Pinerola v Leviciach nezaváhala, Levičanov pred play-off delia dva zápasy

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 24. februára 2016 - Na 17. kolo 1.SLF Futsal Team Levice nastúpil už v zostave s navrátilcom Paľom Gabašom v piatok 19.2.2016 proti mužstvu ŠK Pinerola Bratislava, ktoré v tejto sezóne ešte neokúsilo trpkosť prehry.

Pinerola v Leviciach nezaváhala, Levičanov pred play-off delia dva zápasy

Favorit tohto zápasu bol teda jasný. Úvod stretnutia domácim nevyšiel podľa ich predstáv, keď sa hostia ujali vedenia už v 5. minúte - 0:1. Tento moment paradoxne hosťom uškodil, ako pomohol. Naši chlapci zlepšili pohyb, spresnili prihrávky a začali častejšie ohrozovať súperovho brankára. Vypracovali si množstvo sľubných príležitostí na strelenie gólu, no nedokázali ich premeniť na gól. Podarilo sa to až v 16. minúte kapitánovi Krivočenkovi, ktorý efektne prestrelil gólmana hostí a bolo 1:1.

LeviceUbytovanie.sk - Predpredaj zrekonštruovaných 1. - 4. izbových bytov na Kyjevskej ul. 7 v Leviciach.
V kabíne cez prestávku si Levičania povedali, že budú hrať tak, ako končili prvý polčas. Táto taktika sa im aj darila, avšak prišla pre nich nešťastná 25. minúta, keď si strieľanú prihrávku do vlastnej siete zrazil Graus a bolo 1:2. Naši neskladali zbrane, bojovali a pokračovali v dobíjaní hosťujúcej brány. Aj v druhej časti hry si vypracovali množstvo šancí, ktoré však končili buď na brankárovi hostí, alebo na konštrukcií bránky. V závere stretnutia sa odhodlali pre hru bez brankára, v snahe korigovať stav stretnutia, avšak túto hru nezvládli a hostia strelili ešte 2 góly a rozhodli o osude stretnutia. Treba však povedať, že favoritovi boli viac ako vyrovnaný súper a pri troche šťastia mohli bodovať.

V budúcom kole v sobotu 27.2.2016 cestujú futsalisti Levíc k nováčikovi extraligy do Podolia, kde by chceli vybojovať postup do Play off, čo však nebude jednoduché. Následne o týždeň na domácej palubovke Levičania privítajú futsalistov Prešova.

Futsal team Levice - ŠK Pinerola Bratislava 1:4 (1:1)

Gól LV: Krivočenko
ŽK: Lakatoš, Švec, Chudý, Krivočenko
Zostava LV: Bielik, (R. Obický) - Krivočenko (C), Gabaš, Budovec, Švec - Graus, Chudý, Lakatoš, M. Obický - Janček, Misko
Divákov: 300

Futsal team Levice - ŠK Pinerola Bratislava, 19.2.2016_1

Povedali po zápase:

Pavol Gabaš, Futsal Team Levice: "Ešte 4 minúty pred koncom stretnutia sme boli v zápase, chceli sme trocha vytlačiť obranu a začať power play, iné nám ani nezostávalo. Nepodarilo sa nám to, nemáme to tak nacvičené. Vo veľkom futbale sú teraz zimné prípravy, občas dochádzka kolíše. Náš výkon však hodnotím dosť pozitívne, lebo favorit dnešného zápasu bol jasný, keďže v tejto sezóne ešte nemajú prehru. Súper bol aktívnejší, my sme sa snažili hrať najmä na obranu, no dokázali sme s nimi držať krok, dá sa povedať, že skoro celý zápas. Nebyť toho záveru...možno keby sme mali v prvom polčase viac šťastia, dali sme viacero tyčiek, keby to padlo, mohlo by to byť iné. Ja som v kútiku duše dúfal, že dnes môžeme zabodovať. Nechýbalo veľa. Čo sa týka našich chýb, ťažko sa mi hovorí, keď som bol v zápale hry, musel by som si to všetko ešte raz pozrieť na videu. Ale dva posledné góly do prázdnej bránky, strata lopty. Mali dosť šancí a padalo im to. Rešpekt sme proti súperovi nemali, aj keď to tak možno z hľadiska bolo vidno. My sme vedeli, čo chceme hrať - stiahnutú dobrú obranu. Vedeli sme, že majú mladých chalanov, že sa dobre hýbu, využívajú to a tak si vytvárajú šance. Dá sa povedať, že sme to takmer do konca zápasu držali celkom dobre. Oni dali dva góly, my jeden a tak sme museli niečo spraviť, aby sme sa do zápasu opäť vrátili. Nevyšlo to bohužiaľ. Máme ešte dva zápasy, ak v nich zabodujeme, mohli by sme do play-off postúpiť, no musíme bodovať. Veríme, že do play-off postúpime, lebo keby sme neverili, tak to už teraz môžeme zabaliť. Máme doma Prešov, pričom vieme, že Prešov je silný najmä doma, tu u nás ich skúsime potrápiť a získať nejaké body a ideme na Podolie. Tam to bude ťažké, ale keď chceme hrať play-off, musíme bodovať. Ak nebudeme, bude to zrkadlo tejto sezóny a budeme hrať o záchranu. Dva zápasy pred nami, ideme sa pobiť o play-off.

Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.
Čo sa týka celej tejto sezóny, už od začiatku, keďže sme bez trénera a každý vie, aká je situácia, musíme to plátať skúsenejšími hráčmi, ktorí sa to snažia "kaučovať". Je to dosť ťažké z ihriska, následne hrať a sústrediť sa na hru. Určite aj toto zohralo svoju úlohu. Okrem toho trénovanosť nie je niekedy optimálna. Jednak sme amatéri, máme rodiny, jedno s druhým, každý má svoje starosti. Stane sa, že sa niekedy nezídeme v optimálnom počte, čo je ďalším znakom toho, že sa nám túto sezónu až tak nedarí. Budeme sa snažiť tréningový deficit doplniť bojovnosťou a tímovým duchom. Čo sa týka mojej účasti v levickom futsale aj budúcu sezónu, ak sa veci vyvinú tak, ako sa majú, tak tu ostanem. Každopádne, keby som nechcel, tak z Kanady neprídem..."

Mgr. Ervín Szalma - učiteľ - kandidát na poslanca Národnej rady Slovenskej republiky - voľte č. 20, krúžkujte č. 73
Adam Zdráhal, ŠK Pinerola Bratislava: "Do tohto zápasu sme išli s cieľom vyhrať, chceli sme sa presadiť našou hrou, ale domáci hrali dobre. Prvý polčas sme hrali trocha zaspalo, hrali sme pomaly. V druhom polčase to už bolo lepšie a dali sme góly. Levičania hrali dosť tvrdo, na čo sme však boli pripravení. Hrali veľmi dobre a kľudne mohli aj vyhrať, veď za stavu 1:1 mali nejaké šance a aj v druhom polčase. Bol to vyrovnaný zápas. Nevedeli sme sa veľmi presadzovať, keďže sme domáceho brankára rozchytali, chytal veľmi dobre a potom to už bolo pre nás ťažké. Okrem toho domáci aj dobre bránili. Našim cieľom v tejto sezóne je, dostať sa do finále, ale to postupnými krokmi. Nevidíme sa hneď vo finále, dôležité je semifinále, ktoré musíme zvládnuť. FOFO určite nezaváha, takže na to semifinále sa musíme dobre pripraviť. Teraz by sme mali mesiac pauzovať, ale teraz je našim prvoradým cieľom, úspešne zvládnuť semifinále."

zdroj a fotografie: Mgr. Andrej Budai - foto - video služby, www.leviceonline.sk

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...
POZRITE SI TIEŽ:

- Futsalisti Levíc nezvládli dôležitý zápas v Nových Zámkoch

- Na majstra levickí futsalisti nestačili, no kvalitne sa pripravili na dôležité stretnutie v Nových Zámkoch

- Levičanky ukázali talent na futbal, na turnaji preukázali nadšenie a odhodlanie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre