03312020uto
DREVEX Zlaté Moravce - stavebné rezivo

Štrajkovať vraj budú do konca + fotografie a video s rozhovormi

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 26. novembra 2012 - „Štrajkovať budeme do konca,“ tvrdí predseda Nových školských odborov PaedDr. Ľudovít Sebelédi. Štrajk pedagógov teda môže trvať 2-3 dni, týždeň, či dokonca  i dlhšie.

Štrajk pracovníkov školstva, Levice 26.11.2012

V Leviciach, sídle Nových školských odborov, sa v pondelok 26.11.2012 na Námestí hrdinov zišla viac než stovka učiteľov materských, základných a stredných škôl. Zhromaždenie podporili aj učitelia z cirkevnej školy a členovia NŠO, ktorí prišli z rôznych kútov Slovenska ako napríklad z Ružomberka, Šurian, Senca či neďalekého Pukanca. Týmto dňom sa začal neobmedzený štrajk učiteľov, ktorým chcú dosiahnuť zlepšenie postavenia zamestnancov školstva a vzdelania na Slovensku.

Karta Levičana už viac ako 90 zliav v Leviciach a okolí – www.vyhodykariet.sk.

 

 

 

Pozrite si videoreportáž zo zhromaždenia štrajkujúcich pracovníkov školstva v Leviciach. Video je spojené s rozhovormi.

Po predloženej petícií a niekoľkých kolách vyjednávaní pedagógovia nesúhlasili s novým návrhom na zvýšenie platov pedagogických a odborných pracovníkov o 5 %-né navýšenie taríf a trvajú minimálne na 10 percentách. Svoj štrajk vyhlásili ako časovo neobmedzený. O jeho prerušení alebo ukončení môže rozhodnúť buď centrálny štrajkový výbor odborového zväzu, alebo samotné štrajkové výbory na školách. Prípadne krajná situácia, ak by Ústavný súd vyhlásil štrajk ako neoprávnený. Podľa Ústavy SR sa však právo na štrajk môže obmedziť len "osobám v povolaniach, ktoré sú bezprostredne nevyhnutné na ochranu života a zdravia".

Štrajk učiteľov Levice, 26.11.2012
Učitelia počas štrajku prichádzajú o plat. Školské brány aj napriek tomu zostávajú zatvorené na neurčité obdobie. Vystresovaným rodičom pribúdajú vrásky na čele a starosti navyše, ak nemajú kde ponechať svoje deti a musia sa o ne v tomto období postarať sami.

Stačí lajk a získate informácie o každej zľave Karty Levičana na Facebook http://www.facebook.com/kartalevicana

 

Viac fotografií zo zhromaždenia nájdete v našej fotogalérii.

Verejnosť sa tak rozdeľuje na dva tábory. Tých, ktorí štrajk učiteľov podporujú a tých, ktorým výrazne skomplikoval situáciu a tvrdia, že štrajkom ubližujú deťom, keď im bránia, aby sa zúčastnili povinnej školskej dochádzky a učivo musia preberať následne v zrýchlenom tempe.

 

V stredu 28. 11. 2012 bol štrajk prerušný! Viac sa dočítate v našom článku Štrajk učiteľov bol po troch dňoch prerušený.

s Facebookom máte z Leviceonline.sk oveľa viac. Stačí lajk a viac noviniek z Levíc a okolia príde priamo k Vám.
Prečítajte si aj náš článok zo septembrového zhromaždenia v Leviciach Školy zostali zatvorené a námestie sa zaplnilo aj napriek dažďu
aj o tom, ako vlastne začínala aktivita NŠO a bledomodrá petícia v lete 2011 v článku Ako ďalej učiteľ? - petícia za vyššie platy učiteľov a pedagogických zamestnancov

zdroj, foto a video: leviceonline.sk

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre