03312020uto
DREVEX Zlaté Moravce - stavebné rezivo

Školy zostali zatvorené a námestie sa zaplnilo aj napriek dažďu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 13. septembra 2012 -  Školské brány zostali dnes z dôvodu jednodňového výstražného štrajku, ktorý organizuje odborový zväz pracovníkov školstva a vedy OZ PŠaV na Slovensku, zatvorené!

Rok po zhromaždení pred Úradom vlády SR sa učitelia odhodlali k opätovnému protestu. Odborová organizácia Nové školské odbory (NŠO) usporiadala dňa 13.9.2012 o 10:00 hodine na námestí Hrdinov v Leviciach verejné zhromaždenie, na ktorom sa zúčastnilo niekoľko stoviek zamestnancov školstva z MŠ, ZŠ a SŠ. Pedagógov označených modrými stužkami a s transparentami v rukách neodradilo ani daždivé počasie. Na levickom námestí sa zišli učitelia z celého okresu, niektorí sem merali cestu dokonca až z Bánoviec nad Bebravou, či Senca.

Na verejnom zhromaždení vystúpil aj predseda NŠO PaedDr. Ľudovít Sebelédi, ktorý okrem iného povedal: "Vyjadrujeme spolu podporu štrajku. Tu nie sme NŠO, OZ PŠaV, neodborári, tu sme všetci zamestnanci školstva!" NŠO zorganizovali stretnutie aj v hlavnom meste, kde záujemcov očakával Ing. Tibor Beňa, aby s ním absolvovali prechádzku po meste a diskutovali s ľuďmi o problémoch školstva.

Štrajk učiteľov v Leviciach, 13.9.2012

K nespokojnosti, ktorá ich vyhnala do ulíc, vedie učiteľov skutočnosť, že nedosahujú primerané mzdové ohodnotenie. Rovnako nesúhlasia s návrhom rozpočtu SR na roky 2013 - 2015 v rezorte školstva. Podporu štrajkujúcim pedagógom bojujúcim za vyššie platy a viac prostriedkov na vzdelávanie vyjadrili aj okoloidúci a niekoľkí rodičia.

Do štrajku sa zapojili materské, základné aj stredné školy v okrese Levice, no nie všetci učitelia. Štrajkovalo sa však na celom Slovensku. Približne 600 odborárov a učiteľov sa zišlo aj na Lučeneckom námestí, kde sa do štrajku zapojili všetky základné aj stredné školy.

“U nás v Leviciach to bolo nádherné, pripomenulo mi to deň v Bratislave zhruba pred rokom. Svorne sme skonštatovali, že tento štrajk je štrajkom všetkých zamestnancov školstva. Ďakujem všetkým, čo vystúpili verejne aj všetkým, ktorí mi to pomohli zorganizovať,” vyjadril sa na sociálnej sieti pedagóg Gymnázia Andreja Vrábla v Leviciach a zároveň jeden z hlavných organizátorov štrajku Ľudovít Sebelédi.

Hlavné požiadavky štrajkujúcich pracovníkov školstva si môžete prečítať v dokumente Do roka a do dňa ... povedzme nahlas svoje N I E !

zdroj: ms, ls foto: ls

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre