04202024sob

Levičania strhnutí vírom operety a muzikálu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

opereta muzikálLEVICE 26. januára 2011 - Asociácia náročného diváka pripravila pre levických divákov veselý koncert, ktorý sa konal 25. 1 2011 v divadelnej sále DK Družba. Január býva mrazivý, no tento prvý mesiac v roku je zároveň obdobím fašiangov, čas plesov, krásnych šiat a frizúr.

V tomto duchu sme boli popri tých najznámejších muzikálových melódiách od Leonarda Bernsteina či Andrew Lloyd Webbera pozvaní poprechádzať sa po Broadwayi, späť na Slovensko nás vrátili operety z pera Gejzu Dusíka, na výlet do susednej Viedne či Budapešti nás pozvali skladatelia ako Franz Lehár, Emmerich Kálmán i Johann Strauss mladší. Ich prekrásna tvorba, ktorá sa hrá nielen v Európe ale po celom svete, vtiahla divákov do víru plesových melódii.

Prierez tými najznámejšími svetovými muzikálami a operetami priniesli Levičanom známi inštrumentalisti a sólisti. Na klavíri a flaute predviedla svoj talent Andrea Stankovská - Hallon, na klavíri hral jej otec Dušan Stankovský a spievali Petra Zahumenská a Peter Šubert.

opereta muzikálopereta muzikál

V programe svet operety a muzikálu účinkovali:

Andrea Stankovská – Hallon (klavír, flauta, sprievodné slovo),
Dušan Stankovský (klavír), Petra Zahumenská (spev soprán )
Peter Šubert (spev barytón)

Viac fotografií z koncertu nájdete tu.

Prečítajte si aj rozhovor so zakladateľkou Asociácie náročného diváka - Andreou Stankovskou - Hallon, ktorej korene siahajú do Levíc.

zdroj a foto: ms

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre