04202024sob

Ako správne upratovať s domácim miláčikom?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Domáci miláčikovia majú preukázateľne pozitívny vplyv na mentálne aj fyzické zdravie. Núti nás k určitému pohybu (predovšetkým psíkovi) a ich spoločnosť je veľmi prospešná aj pre deti. Odvrátenou stranou života so zvieratkom je upratovanie. Ako na to?

Ako správne upratovať s domácim miláčikom?

Osušky na labky, prikrývky na gauč a posteľ

Ak už so psíkom žijete nejaký čas, určite vám nemusíme pripomínať, že by ste v predsieni vždy mali mať osušku alebo uterák a po prechádzke mu utrieť labky (a koľkokrát aj chlpy) kým sa celý zabahnený rozbehne ďalej do bytu. Tlapky je vhodné utierať aj pokiaľ práve neprší, aby sa do vášho interiéru neprenášal zbytočne vonkajší prach a neporiadok.

Šikovným pomocníkom je tiež prehoz na gauč a posteľ, ktorý reguluje množstvo chlpov, slín, obsahu žalúdka aj ďalších nečistôt na miestach nášho odpočinku.

Časté vetranie nielen ako prevencia alergií

Či už máte doma zvieratá alebo nie, vetranie minimálne dvakrát denne je predpokladom zdravej a spokojnej domácnosti. V nevetraných bytoch sa udržujú plesne, ale aj ďalšie škodliviny, ktoré majú negatívny vplyv nielen na našu náladu, ale aj zdravie. A s prítomnosťou chlpáčov to samozrejme platí rovno niekoľkonásobne.

Máte doma mačku? Nezabudnite, že by ste v okne mali mať siete. Aj tú najmúdrejšiu mačičku môže nalákať chutne vyzerajúca sýkorka, alebo naopak zľaknúť hlasné šteknutie psa az okna bez siete ľahko vyskočí alebo dokonca vypadne.

Pokiaľ máte pocit, že vetranie nestačí, oplatí sa premýšľať aj o čističke vzduchu, ktorá množstvo chlpov aj iných nepríjemností v domácom vzduchu eliminuje.

Kvalitný vysávač vám ušetrí množstvo nervov

Pokiaľ doma máte obzvlášť chlpatého chlpáča, bez každodenného vysávania sa jednoducho nezaobídete, ani keby ste sa na hlavu stavali. Možno snáď len v prípade, že vám nevadí, keď sa po obývačke potulujú chuchvalce prachu a chlpov, ktoré v hocikom vzbudia predstavu starého dobrého amerického westernu.

Vysávanie nikoho nebaví a pokiaľ máte stále vysávač po rodičoch, niet divu, že je pre vás táto domáca činnosť ešte o chlp väčším utrpením ako by bolo nutné.

Moderné vysávače vedia ušetriť veľa práce aj nervov. Kvalitný tyčový vysávač vydrží vysávať bez nabitia aj niekoľko hodín. Nemusíte sa moriť so zamotaným káblom, ani vyťahovaním ťažkého krámu z komory a jeho opätovného upratovania.

Ďalšou, ešte o kus pokročilejšou možnosťou, sú samozrejme vysávače robotické, ktoré môžete pustiť pomocou aplikácie keď ste v práci, na prechádzke alebo napríklad s kamarátkou na káve.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre